Všetci o ňom hovoria, je vôkol neho obrovský boom. Niektorí ho milujú, zatiaľčo iní o ňom nemôžu ani počuť. Možno už tušíte, že dnes bude reč o kolagéne. I keď som niektorých pravdepodobne odradila od prečítania si dnešného článku, prečítajte si aspoň úvod. Nie som tá, ktorá má všade reklamu na kolagén, neponúkam žiadne kódy na zľavu, neuvidíte ma vysmiatu fotiť sa s kolagénom, ba ani nebudete denne atakovaní mojimi „kolagénovými“ stories na Instagrame. To veru nie. A viete prečo? Nikdy som kolagén neužívala. Produkty, ktoré vám dnes predstavím, sú svojho druhu vôbec prvé, ktoré užívam. Mne, rovnako ako vám, liezol kolagén krkom. Alebo skôr doslova vytekal z hlavy zo všetkého toho mediálneho ošiaľu. Na trhu ich je dnes toľko, že človek nevie, ktorý si vybrať, ktorý skutočne funguje, či ho vôbec potrebuje a navyše.. mnohé sú len marketing. Ako pri každom produkte, aj pri produktoch s obsahom kolagénu platí, že je potrebné prečítať si zloženie. Zloženie si treba čítať vždy, a to na každom produkte. Ostali by ste prekvapení, koľko „kolagénov“ je podvod, fraška. Šťastie (a aj kvalita), že produkty Ave Natura sú vo svojom zložení jedinečné, čisté a to, čo deklarujú, to reálne obsahujú. O značke Ave Natura ste už na mojom blogu čítali. Ich Elixír som si zamilovala zo všetkého najviac. A tak šípim, že každý produkt, ktorý Ave Natura uvedie na trh, budem milovať. Dokonca aj toľko mediálne prepieraný kolagén.

Novinky Ave Natura - PRO Collagen & Collagen Boost drink

Collagen Boost Drink

Zatiaľčo píšem dnešný článok, popíjam vychladený prírodný nápoj, ktorý som už načala dva dni dozadu. Na obale sa uvádza, že je potrebné ho otvorený spotrebovať do dvoch dní. Nemám strach. Pokiaľ by som si ho nešetrila ku písaniu článku, už dávno by bol dopitý. Ako milovníčka všetkého sladkého som si prišla na svoje. A nebudem klamať, ak poviem, že vychladený Collagen Boost drink je skutočne slastný. Navyše je nízkokalorický, čo sa mi do mojej po – sviatočnej diéty hodí. Collagen Boost drink je prírodným zdrojom esenciálnych zložiek pre správnu tvorbu kolagénu v tele. Obsahuje aminokyseliny (glycín, prolín, lyzín – esenciálna aminokyselina), ktoré pomáhajú rýchlejšie sa zotaviť z únavy, sú dobre stráviteľné a pre pracujúci sval sú najvhodnejším zdrojom energie. Collagen Boost drink ďalej obsahuje glycerín, ktorý má silný väzbový účinok na vlhkosť, a tým chráni a regeneruje vlastnú bariérovú funkciu pokožky a účinne zvyšuje jej elasticitu. Vitamín C azda nemusím popisovať, je to najznámejší vitamín o ktorom sa učí ešte na základnej škole a poznáme ho všetci do jedného. Za zmienku však stojí kyselina hyalurónová, ktorej hlavnou funkciou je zadržiavať vodu – hydratovať tkanivá a udržiavať v nich dostatočnú vlhkosť. Okrem toho podporuje zdravšiu a pružnejšiu pokožku, urýchľuje hojenie rán, zmierňuje pocit suchých očí a pomáha proti bolesti kĺbov. Nakoľko si ju telo vie vytvoriť samo, považuje sa za vlastnú látku pre telo. V drinku nájdete aj maliny, ktoré patria medzi najsilnejšie antioxidanty a extrakt z jarabiny vtáčej, najbohatší tuzemský zdroj vitamínu C. Samozrejme, aby ste videli a najmä ucítili výsledky, jedna fľaška nápoju vám nepostačí. Na čo vám však vystačí spoľahlivo, je únava. Po vypití vychladeného Collagen Boost drinku budete cítiť osvieženie a príjemnú sladkastú chuť v ústach ako bonus.

Zloženie:

voda, glycín, prolín, lyzín, glycerín, vitamín C (kyselina askorbová), kyselina hyalurónová, maliny (lyofilizované – mrazom sušené), extrakt z jarabiny vtáčej (prírodný konzervant)

Collagen Boost drink

PRO Collagen

V mojej chladničke sa okrem chutného nápoja, ktorý som vám spomínala vyššie, nachádza aj ďalší výživový doplnok od značky Ave Natura. Podobne ako Collagen Boost drink, aj on podporuje tvorbu kolagénu. Medzi nimi je však rozdiel. Zatiaľčo drink vypijete hneď, PRO Collagen má pre vás až 33 dávok. Znamená to, že vám vystačí na (viac ako) jeden mesiac. Má jemnú malinovú príchuť a po zmiešaní s vodou neutrálnu vôňu. Rovnako jeho farba, čo ma prekvapilo, je takmer číra. Dokým PRO Collagen neotvoríte, môžete ho uchovávať aj mimo chladničky, no po otvorení ho treba odložiť do chladu. Podobne ako produkt vyššie, aj PRO Collagen obsahuje aminokyseliny (glycín, prolín, lyzín – esenciálna aminokyselina), ktoré pomáhajú rýchlejšie sa zotaviť z únavy, sú dobre stráviteľné a pre pracujúci sval sú najvhodnejším zdrojom energie. V jeho zložení sa okrem aminokyselín nachádza aj extrakt z listov zeleného čaju, extrakt z podzemku zázvoru lekárskeho, extrakt z plodu jarabiny vtáčej a samozrejme extrakt z plodu maliníku. Rovnako je vo výživovom doplnku obsiahnutá kyselina L – askorbová, ktorá stimuluje tvorbu bielych krviniek je potrebná na reguláciu metabolizmu aminokyselín. Nesmiem zabudnúť ani na bisglycinát meďnatý, čo je meď v chelátovej forme, ktorú organizmus dokáže ľahko vstrebať a využiť. Čerešničkou na torte, ktorá uzatvára zloženie PRO Collagenu, je D – biotín. Možno ste už o ňom počuli, no ak nie, je to biologicky aktívna forma biotínu, ktorá patrí medzi komplex vitamínov B. D – biotín je populárny najmä ako doplnok výživy pre krásne vlasy a bezchybnú pokožku. A to presne očakávame od doplnkov výživy, ktoré podporujú tvorbu kolagénu. Napriek tomu, že PRO Collagen užívam len tretí týždeň a ideálna je aspoň 3 – mesačná kúra, vidím zlepšenie stavu nechtov a cítim viac energie. Na záver len dodám, že spoločne s cenou (29,9€) a množstvom účinných zložiek sa radí na špicu výživových doplnkov v tejto oblasti.

Zloženie:

voda, glycerol, zelený čaj (extrakt z listu), zázvor lekársky (extrakt z podzemku), maliník (extrakt z plodu), glycín, prolín, lyzín, extrakt z plodu jarabiny vtáčej, kyselina L – askorbová, kyselina hyalurónová, síran zinočnatý, bisglycinát meďnatý, D – biotín

PRO Collagen

Užívate výživové doplnky na podporu tvorby kolagénu?