Frequently Asked Questions

asdas

Čím sú fotené fotky na blogu?

Všetky fotografie, ktoré môžete na blogu vidieť, sú fotené digitálnou bez-zrkadlovkou Sony Alpha 6300 a dvomi rôznymi objektívmi Sigma 56mm f1.4 alebo Sony 18-105mm f4.

Ako dlho sa venuješ písaniu článkov?

Písaniu článkov sa venujem od svojich 13-tich rokov. Za ten čas sa samozrejme mnoho zmenilo. Štýl písania, vylepšenie gramatiky, ujasnenie si tém o ktorých chcem písať, a pod. Všetky roky boli, sú a budú o učení sa, napredovaní a zdokonaľovaní sa.

Prečo a ako si začala s blogovaním?

Vždy som mala pohnútky ku písaniu. Doma som si rada vymýšľala rôzne básne a v hlave som mala desiatky príbehov, ktoré som chcela spracovať do knižnej podoby. Túžila som niekde písať a bavilo ma čítať blogy ostatných blogeriek. Spočiatku som si vytvorila blog o životnom štýle, ktorý som ale neskôr zmazala a v júni 2015 vznikol blog Bibiána Navrátil’s blog. V roku 2020 prešiel blog zmenou domény a premenoval sa na Bibiána Navrátil.

V čom sú fotky upravované?

V Adobe Lightroom, kde sa uskutočňuje celková úprava fotiek, a tiež vo Photoshope na prípadne doladenie fotiek alebo vymazanie malých drobností z obrázkov ako napr. nepovšimnutá omrvinka.

Akú kozmetiku používaš?

Používam výhradne kozmetiku, ktorá nie je ako hotový výrobok, ani ako jednotlivé ingrediencie, testovaná na zvieratách. Som výhradne PROTI testovaniu na zvieratách. Preferujem prírodnú kozmetiku, ktorá je ekologicky nezávadná, prípadne minimálne závadná. Najlepšie aj s ohľadom na obaly, ktoré by prioritne nemali byť žiadne, prípadne by mali byť recyklované a ďalej možné recyklácie.

Kde najčastejšie nakupuješ oblečenie, kozmetiku alebo potraviny?

Oblečenie nakupujem najčastejšie v second – handoch alebo v outletoch, prípadne na internetových stránkach. Kozmetiku nakupujem zväčša v DM, keďže neustále rozširujú sortiment o prírodné značky kozmetiky. Okrem toho mám veľmi rada malý stánok s výrobkami Soaphoria (v Košickej Optime), kde zvyknem nakupovať prírodnú kozmetiku, ktorá mi padne do oka. Mnoho kozmetiky dostanem aj formou spoluprác. A čo sa potravín týka, preferujem najmä bez obalové obchody (v Košiciach napríklad Košická Špajza). Nemám však problém nakúpiť aj v klasických reťazcoch.

S kým si spolupracovala a spolupracuješ?

Od založenia blogu som mala možnosť spolupracovať s mnohými značkami, e-shopmi a firmami a za všetky spolupráce som nesmierne vďačná. Medzi najznámejšie firmy s ktorými som mala možnosť spolupracovať patrí napríklad Peelo, Lavaš, Coop Jednota, Elnino a mnoho iných..