Vitajte na blogu dievčiny z malomestadfds

Volám sa Bibiána, okolie ma prezýva Bibi. Narodila som sa v malebnom mestečku stredného Slovenska, ktoré mnohí poznajú najmä vďaka jeho obrovskej ZOO, kúpeľom a historickému zámku. V Bojniciach. Od nich dohodíte kameňom na miesto, kde som žila prvých deväť rokov svojho života, a to do Prievidze. Pre mňa je Prievidza mestom a miestom, kde som vyrastala, kde som sa naučila rozprávať, chodiť, tancovať, či dokonca hrať na všelijaké hudobné nástroje. Navštevovala som umeleckú školu do času, kým sme sa nepresťahovali do Košíc. Druhého najväčšieho mesta na Slovensku. Bola som očarená. Vlaky v strede mesta? Wau! Áno, píšem o električkách. Pre mňa ako dieťa to bol neskutočný futurizmus. Električka v meste, nákupné strediská, historická Hlavná ulica, a mnoho ďalšieho. Košice pre mňa boli čarovné.

Dni v tomto meste ubiehali rýchlo a postupom času som si v Košiciach vybudovala blízke priateľstvá. V Košiciach som rovnako navštevovala strednú zdravotnícku školu, ktorej som úspešnou absolventkou v odbore Praktická sestra. Chvíľu som pracovala v nemocnici, ale zabalila som to. Od môjho detského sna, stať sa herečkou, to malo ďaleko. Napriek tomu mi moja stredná škola dala do života mnoho. Po doštudovaní zdravotníckej školy mi v hlave zasvietila žiarovka, ktorá miestami svietila aj počas môjho vtedajšieho štúdia. Rozhodla som sa ísť študovať ekológiu na Technickú univerzitu. Malo to síce od zdravotníctva ďaleko, no ochrana životného prostredia sa stala mojím ďalším snom.

A kedy som začala písať články? Bolo to v roku 2015. Zbožňovala som čítať blogy ostatných, pre mňa veľmi inšpiratívnych, dievčat. A tak to celé začalo. Nevedela som, ako dlho mi to vydrží, ani či sa to vôbec ujme. Blogovanie sa však rýchlo stalo mojím hobby, nedokázala som si bez neho predstaviť svoje dni. Pravdupovediac, nepredstavovala som si, že môj blog budem písať s takou vášňou niekoľko rokov. A stalo sa, vďaka za to. Blog je pre mňa miestom, kde môžem svojím čitateľom a čitateľkám ponúknuť kúsok zo seba a zároveň uniknúť zo všednej reality.

Verím, že sa Vám môj blog zapáči a s láskou ho navštívite opäť.

Blog Bibiána Navrátil je prostriedok, ktorý napĺňa moju dušu.