Myslím si, že každý študent (resp. väčšina študentov) rieši tieto školské „problémy“. Priznajme si, každý z nás už to urobil. Niekedy sa nám naučiť nechce, niekedy sa to naučiť nevieme a inokedy proste nie je čas. Preto si aspoň napíšeme ťahák. No ktoré miesta sú na ťahák najlepšie?

Napísaný na ruke – Sú síce dobré, no nedá sa na nich veľa napísať. Okrem toho, dá sa na to ľahko prísť ak si čumíte dlho na ruku. Nápadne, nie?

Na lavici – Klasický ťahák napísaný ceruzkou na lavici. Keď učiteľ ide okolo, jednoducho cez neho dáte svoju písomku, peračník alebo to, čo máte momentálne po ruke na prekrytie.

Na nohe – Tento ťahák je dobrý v lete, keď sa nosia sukne a krátke nohavice. Ťahák sa napíše na nohu a zakryje oblečením.

Topánka?! – Samozrejme, ťahák sa dá napísať aj na topánku. Napíšete si ho na lepiaci papier a prilepíte. Vyriešené. ☺

Peračník – Klasika, napíš si ťahák a nechaj si rozopnutý peračník. Ak pôjde okolo vyučujúci, jednoducho ho zavri. 

Kalkulačka  – Je to asi najlepšie miesto pre ťahák na matematiku. Kalkulačka musí mať zatváranie na spôsob otáčania vrchného krytu. Pod tento kryt sa skryjú ťaháky.

Ťahák sa môže napísať aj na veľmi malý papierik a niekde schovať. Niekoľko skrýš:
a) pod hodinkami 
b) pod náramok, či pod prsteň (samozrejme nejaký väčší)
c) do pera, ak máš priesvitné

Klasika – daj si zošit na kolená a v prípade potreby zasuň do lavice. Ale pozor, tu je dosť veľké riziko odhalenia. Viem o čom hovorím.. Už mi na to pár krát jedna učiteľka prišla. Našťastie som nedostala 5, no musela som jej odovzdať všetky moje zošity na daný predmet.. Nepríjemné.. :d

Ako sa ťaháku zbaviť?
Ak je napísaný na papieriku, akože sa ideš poškrabať po chrbte a hoď ťahák za tričko.. Ale nie, keď sa už o ňom dozvedel učiteľ.