Nikomu asi netreba pripomínať že jablká obsahujú vitamín C, ktorý by sme si mali dopriať každý deň. Jablká majú nenasýtené tuky, čiže ich môžte denne zjesť aj 5. Obsahujú až 84% vody, čo je naozaj skvelé, pretože okrem toho že budete mať v tele vitamín C, doprajete telu aj vodu. Jablká zrýchľujú metabolizmus, čiže ich môžete jesť aj poobede alebo ku večeru. Okrem toho že majú dostatok vlákniny, ktorá má blahodarný účinok na metabolizmus, obsahujú aj pektín (viaže na seba škodliviny a odvádza ich z tela von), minerály (draslík, horčík a vápnik), antioxidanty (znižujú riziko na vznik rakovinotvorných buniek) a majú vysoký obsah fruktózy. Jablká posilňujú ďasná, znižujú krvný tlak, čistia črevá, posilňujú imunitný systém a veľa ďalšieho.

Z tohto článku teda vyplýva, že by ste mali papať určite aspoň 1-2 jablká denne.😇

Moje meno je Bibiána a blogu sa venujem od roku 2015. Pochádzam z malého mestečka stredného Slovenska, no vietor ma zavial na východ, kde už pár rokov žijem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.