Ahojte!
 Prvé, čo asi každému napadne pri slove hidžáb sú moslimské ženy a všetci sa hromadne idú hrať na psychológov a znalcov sociálnych vzťahov a pomerov moslimských žien. Každý začne obhajovať ich práva a samozrejme nespochybnia to, že sú utláčané.. Koľkí z vás boli v ich krajine, že si to dovolíte tvrdiť? Myslím si, že ani jeden. Preto by som vám chcela ukázať outfit s hidžábom, pretože pre mňa osobne sú moslimky, arabky a ženy, ktoré nosia hidžáb tými najštýlovejšími vôbec. Rovnako by som si priala, aby niektorí ľudia otvorili oči nepapali to, čo nám podsúvajú média a bulvár. Ženy s hidžábom sú pre mňa nádherné, jedinečné a ich cit pre módu málokto prekoná. 
Osobne sa cítim v hidžábe veľmi dobre, sebavedomo, jedinečne a beriem ho ako skvelý módny doplnok. Myslím si, že dnes už hidžáb nie je len otázkou viery, ale aj módy a vkusu. Mrzí ma, že si ľudia myslia, že ženy s hidžábom strácajú svoju „jedinečnosť“. Podľa môjho názoru je to opačne, a to tak, že s hidžábom svoju jedinečnosť dokážeme ukázať. 
Mimochodom, svoj krásny hidžáb som našla na stránke Tosave a veľmi ma môj úlovok potešil.
Crossbody bag: H&M
Cullotes: New Yorker 
Cardigan: Terranova
Pumps shoes: F&F
Dali by ste si niekedy na seba hidžáb? Páči sa vám inšpirácia na takýto outfit? 😊

Moje meno je Bibiána a blogu sa venujem od roku 2015. Pochádzam z malého mestečka stredného Slovenska, no vietor ma zavial na východ, kde už pár rokov žijem.

Comments

  • Lucie

    Já mám k tomuto "módnímu doplňku" hodně blízko, jelikož jsem momentálně v Londýně a tady to nosí opravdu každá druhá žena. Dokonce mě o to prosil i můj bývalý přítel (Egypťan), ale na mě ho zatím nedostal. Doslova mi to skoro nutil, takže se mi to spíše zprotivilo. Myslím, že je to něco, co by si měla rozhodnout pouze ta daná žena. Jestli ho chce nosit, nebo ne. Každopádně možná budu mít někdy příležitost po něm sáhnout a třeba mu také pak příjdu na chuť 🙂

  • Bibiána Navrátilová

    Jeej, tak to ti v dobrom závidím, veľmi by som chcela vidieť módu týchto žien priamo v Londýne. 🙂 .. Presne ako píšeš, každá žena má právo sa rozhodnúť, či ho chce nosiť alebo nie a nikto by sa do toho ďalej nemal starať. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.