Čajovňa, najlepšie miesto na rande – tvrdím už dávno. Tiché prostredie, kde sa dá dobre porozprávať, vyskúšať nové chute a stráviť príjemné chvíle so svojou láskou. Čo však robiť, keď žiadna čajovňa nie je práve poruke?
V správnej čajovni dostanete na výber z rôznych druhov čajov (zelený, čierny, biely, …) a tiež aj “nečajov” (bylinkový, zo sušeného ovocia, rooibos, …). Pri výbere si nechajte poradiť obsluhou – niekde ponúkajú aj špeciálne čaje pre zaľúbených – opýtajte sa.

Čaj obsahuje rovnako ako káva kofeín, ktorý sa síce vstrebáva pomalšie, ale z toho dôvodu má aj dlhšie účinky. Takže večer si vyberajte skôr čaje jemnejšie, alebo bylinkové či rooibos, ktoré neobsahujú kofeín vôbec. Čo však robiť, keď nemáte žiadnu čajovňu poruke? Spravte si rande v čajovni u vás doma! Áno, nerobím si z vás srandu. Dobre čítate. Čajovňa u vás doma.
Budete k tomu potrebovať nejaké tie čaje podľa vlastného výberu, ideálne aj čajovú súpravu (kanvička s čajovou sviečkou na udržiavanie teploty), sviečky, vankúše… Najlepšie čaje sú pravé sypané a tie nekúpite v supermarkete, ale v špecializovaných obchodoch alebo na internete. Piť čaj len tak v kuchyni za stolom nie je veľmi romantické – rozložte si preto na zem deku a vankúše, malý stolček alebo krabicu, ktorá je otočená hore dnom. Krabica vám poslúži ako skvelý pomocník – stolík. A samozrejme, nesmú chýbať sviečky a relaxačná hudba. Vaša domáca čajovňa sa tak stane perfektným miestom na rande, na ktoré sa budete určite radi vracať.  ☺


Tipy na dobré čajovne v Košiciach

 • Dobrá čajovňa na Mäsiarskej 42. Každý deň je otvorená do 22:00, určite si stihnete vypiť šálku svojho čaju. ☺
 • Čajovňa a Bylinkáreň na Hrnčiarskej 20 – nájdete ju v uličke remesiel. 
Navštevujete čajovňu? Ak áno, ako často? ☺

Moje meno je Bibiána a blogu sa venujem od roku 2015. Pochádzam z malého mestečka stredného Slovenska, no vietor ma zavial na východ, kde už pár rokov žijem.

Comments

 • Laura R.

  Čajovne mám veľmi rada. Vždy sa v nich cítim výborne. Majú na mňa upokojujúci účinok. Človek zrazu zabudne na okolitý svet 🙂

  CRYSTAL PEOPLE

 • Mon Khaai

  Krásny článok 🙂 Vďaka za tipy na čajovne 🙂

 • Bibiána Navrátilová

  Áno, to je pravda. Čajovne sú skvelé a naozaj pohodlné. ☺

 • Ľúbezná

  Pekný článok! Čaj mám síce veľmi rada, ale do čajovní zavítam len málokedy. Mala by som to zmeniť a možno práve na výlete v Košiciach (dúfam, že tento rok sa tam konečne dostane po prvýkrát v živote :D), takže vďaka za tipy, ukladám do záložiek (tá košická je už celkom plná,takže tento rok to už musí fakt vísť :D).

 • Bibiána Navrátilová

  Ďakujem☺
  Tiež mám moc rada čaj, no málokedy si ho vychutnám v čajovni. Nemám na to ani moc času, ale keď už idem, tak si to užijem naplno. ☺

 • Hana Hašková

  Skvělý článek ❤
  Kavárny jsem si zamilovala. Chodím tam sice s kamarádkami, ale i tak to má své kouzlo 🙂
  GIRL OnLINE

 • Simeona F.

  Skvěl článek 🙂 Miluju čajovny a miluju čaje. Ovocné moc nepiju ale zelen a čern čaj to je moje! 😀 🙂
  Simma Blog

 • Bibiána Navrátilová

  Myslím si, že keď je dobrý kolektív, tak to je hlavné☺
  Ďakujem♥

 • Bibiána Navrátilová

  Ďakujem☺
  Zelený je tiež moja závislosť 😀

 • Janka Bianka

  Veru čajovne mám veľmi rada presne kvôli tomu, že tam nie je hlučno, ale zároveň sa tam nefajčí a má to takú skvelú atmosféru, sama čaje milujem a máš pravdu, sypané sú najlepšie, kým som neochutnala, nechcela som veriť, ale je to tak, aj bylinkové mi zrazu chutia, ak sú sypané. Kávu už nepijem, prešla som plne na rannú šálku zeleného čaju a cítim sa zdravšie, mám pocit, že aj pleti to dosť pomohlo.
  Bianka

 • Bibiána Navrátilová

  Milujem miesta, kde sa nefajčí. V tejto rušnej dobe, kde je všade hluk a prach je naozaj nemožné nájsť niečo "čisté". Preto tie čajovne milujem.
  Priznám sa, zo začiatku som sa dosť háčila tých bylinkových a všelijakých čajov, no bola to ozaj hlúposť. Sú vynikajúce. A ak môžem odporúčiť, tak skús zelený s bielym kvetom. Ten je úžasný, mám ho veľmi rada☺ Vlastne ono všetky čaje sú skvelé, povedzme si pravdu 🙂
  S tou kávou si dobre urobila. Nie je dobré piť veľa kávy. Som rada, že si ju vymenila za čajík♥

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.