Nájsť podprsenku, ktorá je pohodlná a poskytuje prsiam dostatočnú oporu býva beh na dlhé trate. Nasvedčuje tomu aj fakt vyplývajúci z prieskumov, ktorý tvrdí, že až 64 % žien si vyberie nesprávnu veľkosť podprsenky. Vzhľadom na obrovské rozdiely vo veľkostiach, štýloch a vlastnostiach, ktoré je potrebné zvážiť, niet divu, že veľa žien považuje nakupovanie podprseniek za mätúce. Správna podprsenka pritom podporí nielen vaše prsia, ale taktiež pomôže oblečeniu vyzerať lepšie. Nájdenie správnej podprsenky je dôležité pre pohodu, sebavedomie a aj pre zdravie – dobre padnúca podprsenka môže zabrániť aj nepohodliu v krku, ramenách a chrbte. Mnoho žien si myslí, že pozná svoju veľkosť podprsenky, ale určenie veľkosti podprsenky nie je ani zďaleka také jednoduché, ako si mnohé z nás myslia. Ale poďme na to postupne. Odkiaľ sa podprsenky vzali a ako si vybrať takú, ktorá nám bude vyhovovať?

Podprsenky Astratex

História podprseniek

Počas celej histórie zohrávalo spodné prádlo dôležitú úlohu toho, ako sa ľudia obliekajú a ako vnímajú samých seba. Jedným z nevyhnutných kúskov odevu, ktorý sa vyvinul cez stáročia, je podprsenka. Koncom 19. storočia došlo k jej zlomovému okamihu v histórii. Písal sa rok 1889 a Francúzska menom Herminie Cadolle bola považovaná za autorku prvej modernej podprsenky. Bola to dvojdielna podprsenka s nastaviteľnou podporou prsníkov a ramienkami. Termín „podprsenka“ začal získavať popularitu až na začiatku 20. storočia. Prvá svetová vojna priniesla významné zmeny v móde žien a v úlohe podprsenky. Keďže muži boli vo vojne, ženy prevzali aktívnejšie úlohy, čo si vyžadovalo praktickejší šatník. V dôsledku toho sa podprsenka stala populárnou. V 20. rokoch začala podprsenka nadobúdať viac rozpoznateľnú podobu. Odvetvie podprseniek kvitlo a zabezpečovalo rôznorodosť pre rôzne typy postáv. Push-up podprsenky, športové podprsenky a podprsenky bez ramienok sa stali populárnymi vzhľadom na meniace sa štýly ženského oblečenia. Od starodávnych počiatkov po moderné inovácie prešla podprsenka dlhú cestu a zdôraznila zároveň módu aj funkčnosť.

Na fotografii nižšie môžete vidieť klasickú bavlnenú podprsenku v čiernej farbe z Astratexu. Klasická čierna bavlnená podprsenka je nevyhnutným základom šatníka, ktorý kombinuje pohodlie, štýl a funkčnosť. Či už idete do práce, vybavujete povinnosti alebo sa chystáte na špeciálnu príležitosť, tento všestranný kúsok spodného prádla je základom. Nadčasová, elegantná, praktická a šikovná. Vhodná aj pre malé prsia. Disponuje hladkými vystuženými košíčkami a zadným zapínaním na dva háčiky s tromi polohami na stiahnutie. Taká je čierna „klasika“ z Astratexu.

Podprsenka Astratex

Výber vhodnej podprsenky

Pri výbere podprsenky je potrebné zvážiť oveľa viac ako obvod hrudníka a poprsia. Napríklad tvar a pevnosť pŕs, vzdialenosť medzi ramenami a prsiami, ba dokonca zakrivenie hrudného koša a chrbtice. Ďalším krokom je výber podprsenky s vlastnosťami, ktoré sú vhodné pre váš tvar, veľkosť a životný štýl. S najväčšou pravdepodobnosťou budete chcieť mať vo svojom šatníku niekoľko rôznych štýlov podprseniek, ktoré využijete na rôzne príležitosti (športová podprsenka, podprsenka bez ramienok, atď.). Na úvod odporúčam, aby ste si zaobstarali klasickú (najlepšie bavlnenú) s hladkým povrchom v neutrálnych farbách – čierna, béžová a biela. Keď si zúžite rozsah veľkostí a preferencie štýlu, bude pre vás jednoduchšie skúšať podprsenky, ktoré sa k vám budú hodiť. Pri výbere podprsenky dbajte na to, aby vám dobre sedela. To znamená, že ramienka zostávajú na mieste a nešmýkajú sa, prsia nevyliezajú z podprsenky, najplnšia časť prsníkov je v strede podprsenky, tvar podprsenky sa nemení počas státia ani sedenia a môžete prirodzene dýchať. Ak niektoré z tých odporúčaní podprsenka nespĺňa, nesedí vám.

Na fotografii nižšie môžete vidieť nadčasový kúsok spodného prádla, ktorý spája pohodlie s eleganciou. Klasickú bavlnenú podprsenku v béžovej farbe. Zabezpečuje pohodlný pocit počas celého dňa. Jej béžová farba je všestranná a sofistikovaná. Lichotí množstvu outfitov bez ohľadu na to, či sa obliekate na neformálny deň vonku alebo na elegantnú večernú udalosť. Bežová je farba, ktorá nikdy nevyjde z módy.

Podprsenka Astratex

Nosíte správnu veľkosť podprsenky?