Spoločnosť Rituals, ktorú v roku 2000 založil Raymond Cloosterman, si kladie za cieľ premeniť každodennú kúpeľňovú rutinu na vzácne chvíle. Každý Rituals produkt je inšpirovaný starými východnými tradíciami a využíva špecifické kombinácie vôní, ktoré pomáhajú stimulovať zmysly. To, čo Rituals odlišuje od ostatných značiek, je ako výrazne sa venujú zabezpečeniu najvyššej možnej kvality ich produktov. Celé ich portfólio produktov sa môže pochváliť 0% obsahom parabénov, ftalátov, či plastových mikro častíc. Pri výrobe používajú prírodné, udržateľné a organické zložky a bezpečné alternatívy pre zložky, ktoré sa nenachádzajú v prírode. Spoločnosť navyše odmieta testovanie na zvieratách a presadzuje prísnu „politiku netolerancie“, ktorá zakazuje nútenú a detskú prácu. Kolekcia The ritual of Ayurveda, o ktorej vám dnes napíšem viac, bola navrhnutá aby podporila filozofiu ajurvédy. Ajurvéda je forma medicíny, ktorá pracuje na integrácii tela, mysle a ducha s cieľom zlepšiť zdravie a pohodu a zabezpečiť vyvážený život. Zameriava sa na diétu, cvičenie, meditáciu, dýchanie a čistenie energie. Kolekcia využíva ingrediencie ako indická ruža a himalájsky med.

RITUALS - THE RITUAL OF AYURVEDA

Rituals – tekuté mydlo & balzam na ruky

Väčšinu času kupujem mydlá na ruky, ktoré sú cenovo najprijateľnejšie a príliš sa nad ich kúpou nezamýšľam. Poslednú dobu sa mi však na rukách začína šúpať koža a pokožka rúk je podráždená. Potrebovala som nájsť tekuté mydlo, ktoré mi nebude spôsobovať kožné problémy a ruky po ňom nebudú príliš suché. Misia za kvalitným tekutým mydlom sa podarila v momente, keď som vyskúšala tekuté mydlo na ruky od Rituals. Jeho balenie je elegantné, ale čo je dôležitejšie je obsah – voňavý a príjemný obsah balenia. Pri umývaní rúk dostatočne pení, ruky zanecháva voňavé a jemné.

Po každom umývaní rúk som zvyknutá používať aj krém (alebo balzam) na ruky ako dodatočnú starostlivosť. I keď je tekuté mydlo Rituals skvelé v každom ohľade, balzam na ruky si nemôžem odoprieť. Ktosi by mohol tvrdiť, že balzam na ruky je vhodný len na zimu, ale nie je to tak. Balzam na ruky od Rituals je síce hutný, ale rýchlo sa vstrebáva a pokožku vďaka obsahu sladkého mandľového oleja zanecháva zamatovo hebkú. Je naplnený proteínmi a vitamínmi, ktoré vyživujú pokožku a vyrovnávajú úroveň jej vlhkosti. Aby ste z balzamu na ruky vyťažili maximum, jednoducho si každý deň podľa potreby vmasírujte do rúk množstvo o veľkosti hrášku. Rýchlo vylieči suchú a popraskanú pokožku.

Rituals - tekuté mydlo & balzam na ruky

Rituals – telový peeling & šampón na objem vlasov

Kto ma pozná vie, že by som sa nezaobišla bez kvalitného pílingu na telo. Píling využívam všade – na tvár, na telo a áno, aj na päty. Na každú časť tela je potrebné zvoliť iný typ pílingu, odlišnosť je najmä vo veľkosti zrniečok. Obzvlášť si dávajte pozor pri výbere pílingu na tvár, aby ste neskončili červení ako rak na niekoľko dní. Vybrať si vhodný píling na telo ale nie je o nič jednoduchšie. Z vlastnej skúsenosti odporúčam kávové, ale aj soľné – s obsahom himalájskej soli. Rituals telový píling taktiež obsahuje himalájsku soľ, okrem nej aj sladký mandľový olej a indickú ružu ako celá ajurvédska kolekcia. Píling pokožku nedráždi a nezanecháva pocit mastnoty. Odporúčam ho používať dvakrát týždenne, najlepšie po teplom kúpeli.

I keď som od značky Rituals vyskúšala už viacero produktov, šampón medzi nimi doposiaľ nebol. Šampón na objem vlasov od Rituals mal u mňa premiéru a zvládol ju bravúrne. Pri čistení mojich vlasov odviedol svoju prácu tak, ako som očakávala. Po umytí a vysušení boli vlasy jemné, neelektrizujú (pre mňa veľmi dôležité) a na oko majú väčší objem. Textúra šampónu je krémová, ale nie príliš hustá. Na záver ešte musím vyzdvihnúť jeho cenovú dostupnosť v porovnaní s ostatnými šampónmi podobnej kvality.

Rituals - telový peeling & šampón na objem vlasov

Poznáte rad The ritual of ayurveda od značky Rituals?