Všetci máme v sebe vnútorné dieťa. Existuje mnoho prípadov pri ktorých zažívame jeho prítomnosť a ani si to neuvedomujeme. Napríklad, keď občas vidíme ľudí a vieme sa vcítiť prečo sa správajú ako nahnevané deti, prečo nedokážu zabudnúť na minulosť, ukončiť boj a správať sa dospelo. Prečo nie sú schopní zabudnúť na niektoré veci a stále na určitých veciach lipnú? Prečo ľudia pociťujú strach pred vykonaním určitých vecí, v ktorých zažili nejaké zlyhanie alebo odmietnutie? Neexistuje predsa pravidlo, ktoré hovorí, že len preto, že sa vám niečo nepodarilo v minulosti, neuspejete ani v budúcnosti. A napriek tomu sa niektorí ľudia stále boja, niektorí ľudia sa stále cítia zranení kvôli určitým veciam, niektorí ľudia nedokážu zmeniť svoje návyky a vzorce správania. A aj keď sa veľmi snažia, stále trpia a cítia sa smutní a osamelí zvnútra. Uviedla som pár príkladov, kedy vnútorné dieťa v nás pocítilo nejaký druh utrpenia alebo možno čelilo nejakému odmietnutiu, zlyhaniu, zahanbeniu, a preto trpí. Pokiaľ sa utrpenie nášho vnútorného dieťaťa dlho nelieči, prekypuje v podobe hnevu, podráždenia, žiarlivosti či pocitov nízkeho sebavedomia.

Ako vyliečiť svoje vnútorné dieťa?

Zranené vnútorné dieťa

Zranené dieťa v nás môže predstavovať niekoľko generácií, takže keď objímame zranené dieťa v nás, objímame všetky zranené deti našich minulých generácií. A tak, ako môžeme niesť zranené dieťa našich minulých generácií, nesieme aj múdrosť a inteligenciu našich minulých generácií v našich génoch a sme schopní vyliečiť naše vnútorné dieťa všímavosťou a súcitom. Prvým krokom k riešeniu je akceptovať, že existuje problém. Ak nedokážeme akceptovať, že problém existuje, ako môžeme premýšľať o riešeniach problému? To znamená, že musíme prijať realitu. Začnime teda prijatí – akceptovaním. Ľudia majú problém akceptovať problém, pretože nedokážu prijať realitu, a tak trpia. Nedokážu akceptovať, že niekto má iný názor, nedokážu akceptovať, že ich manžel/manželka potrebuje priestor, nedokážu akceptovať, že sa niekto vo vzťahu posunul ďalej, nedokážu akceptovať, že nedokážu ovládať iných. Nedokážu prijať svoje chyby, nedokážu akceptovať, že aj ostatní môžu mať chyby, nedokážu akceptovať svoje zlyhania. Niektorí ľudia nedokážu prijať ani vlastnú minulosť a stále trpia svojou minulosťou.

Ak prijmeme, že sa čosi stalo alebo sa čosi deje, potom sa môže utrpenie skončiť a naše zranené vnútorné dieťa vyliečiť. Následne môžeme hľadať riešenia, pretože naša myseľ nie je rozrušená. Prijatie má liečivú moc a pomôže nám jasne myslieť. Pamätajme, že aj keď chceme zmeniť svoju realitu k lepšiemu, budeme musieť pracovať na tom, aby bola lepšia. Efektívne a úspešne však môžeme pracovať iba ak začneme úplným prijatím súčasnej reality takej aká je.

Ako vyliečiť svoje vnútorné dieťa?

Ako liečim svoje vnútorné dieťa?

Tiež mám v sebe zranené vnútorné dieťa, ktoré liečim svojsky. Občas mu dovolím vyhodiť si z kopýtka a poslednú dobu ho liečim farbami. Snažím sa myslieť pozitívne, ale nie toxicky ako je to teraz v móde. Pozitívne, jednoducho, spokojne. Zbavujem sa nielen čiernych myšlienok, ale aj negatívnych ľudí a tmavého oblečenia. Do svojho života púšťam dobro a radosť, či už v podobe ľudí s veľkým srdcom alebo materiálne v podobe pekných kúskov. Celý outfit z dnešného článku som našla na bonprixe, kde do 26.6. trvá akcia v aplikácií – poštovné zadarmo a 15% dole z ceny objednávky. Ak je niečo, čo vám môžem aktuálne odporučiť, sú to bavlnené midi šaty s dierkovanou výšivkou a podšívkou v tmavo cyklámenovej farbe. Ku ním som zvolila slamenú kabelku s nastaviteľným pútkom a magnetickým zapínaním, ktorá je trendy každý rok. Obuv som zvolila typickú letnú, biele sandále na 5cm opätku vhodné pre úzky typ nohy.

Ako vyliečiť svoje vnútorné dieťa?

Pracujete na liečení svojho vnútorného dieťaťa?