Jar, moje obľúbené ročné obdobie. Všetko sa po zime prebúdza ku životu, vo vzduchu cítiť sviežu vôňu jarných kvietkov, do okien nám svietia prvé slnečné lúče, upratujeme si v príbytkoch (ale aj v životoch) a sme pripravení načerpať jarnú energiu. Síce mnohí si spájajú jar s obrovským jarným upratovaním a následne jarnou únavou, mňa jar nabudí, prinesie mi nové nápady a inšpirácie. Zlepší mi náladu a zo šatníka vyťahujem po dlhej zime konečne farebné oblečenie. Jar mi príde ako stvorená pre kúsky oblečenia, ktoré hýria farbami. Či aspoň sa ku tomu približujú. Ak nosíte po celý rok čiernu, je výhra zakomponovať do outfitu hoc jedno farebné tričko. Svet vôkol vás sa hneď rozžiari. Psychológia farieb má čosi do seba, môžete mi veriť. Dnes vám ukážem, ako zakomponovať farby do bežného imidžu. Predsa, kedy inokedy, ak nie na jar?

Jar s Bonprixom

Do práce

I keď by sme si radi užívali jarné slniečko, treba chodiť aj do práce. Ak v práci nemáme prísny dresscode, môžeme ráno siahnuť po farebnom tričku. Najlepšie je zvoliť si jednoduché tričko v jednej farbe s vysokým podielom bavlny. Budete ho mať na sebe celý deň, musíte sa v ňom cítiť príjemné. Odporúčam vám tričko zo 100% bavlny, prípadne zmes 95% bavlna + 5% elastan. Druhá možnosť je vhodná pre tých, ktorí by nepohrdli strečovým materiálom. Ku tričku zvolíme džínsy, jar je počasím častokrát zradná, aby sme neprechladli. Nič nepokazíme večnou klasikou, modrými džínsami. Zvolila som džínsy, ktoré majú šikovný vyšívaný detail kvetu s lístkami na spodku. Obujeme si čosi pohodlné, napríklad biele tenisky. Pridáme čierny opasok a vašu obľúbenú kabelku. Pracovný imidž dokončíme jednoduchým čiernym sakom. Saká sú mojou večnou láskou. Hodia sa nielen ku formálnym príležitostiam, ale aj na bežné nosenie, ba dokonca ku niektorým športovým odevom. Čierne sako je spoločne s klasickými modrými džínsami nadčasový kúsok, ktorý by vám v šatníku nemal chýbať. S obmenou doplnkov, topánok, či farbou tričiek, vytvoríte každý deň iný imidž.

Jar s Bonprixom

Na sebe mám sako zo secondhandu, kabelku lokálnej značky Vuch, 7/8 džínsy pre nízku postavu (Bonprix, veľkosť 38), čierny opasok (Bonprix, veľkosť 80), tričko s výstrihom (Bonprix, veľkosť 36/38) a tenisky (Bonprix, veľkosť 36)

7/8 džínsy pre nízku postavu - detail
čierny opasok - detail
tenisky - detail

Do mesta

Po pracovnom dni, ak nám zvýši čas a energia, môžeme sa vydať na drink do mesta. Kto pozná košickú Hlavnú ulicu, dá mi za pravdu, že sa neoplatí obúvať si lodičky. Preto opäť volím klasické biele tenisky s béžovým detailom na boku, ktorými nič nepokazím. Na vrch si dám pulóver s balónovými rukávmi. Možno ho nosiť samostatne, prípadne so sakom (opäť). U nás v Košiciach takmer celoročne fúka, a tak so sebou vždy nosím niečo na vrch. Okrem horúcich slnečných dní, kedy sa radšej schovávam v klimatizovanom byte u rodičov. Ale to som odbehla ku letu, teraz tu máme milovanú jar. Ku výraznému pulóvriku volím moderné a štýlové 7/8 nohavice z imitácie velúru. Sú božské. Pravdou je, že voľné nohavice milujem omnoho viac ako obtiahnuté džínsy. Mestský styling zakončím opaskom v svetlo zelenej farbe, obľúbenou kabelkou a čiernymi okuliarmi.

Jar s Bonprixom

Na sebe mám: sako zo secondandu, kabelku značky Gionni, 7/8 nohavice z imitácie velúru (Bonprix, veľkosť 38), pulóver s balónovými rukávmi (Bonprix, veľkosť 36/38), zelený opasok (Bonprix, veľkosť 80) a okuliare z H&M

zelený opasok - detail
pulóver s balónovými rukávmi - detail

Ktoré ročné obdobie je vaše obľúbené?