O krémoch na ruky a potrebe vyživovať ruky počúvame najmä v zime, v chladnom počasí. Osobne si však myslím, že potreba hydratovať a vyživovať pokožku rúk by mala byť na mieste celoročne. Povráva sa, že ruky mnohokrát prezradia vek danej osoby. Možno práve preto mám vždy jeden krém na ruky v kúpeľni, jeden v spálni, jeden v zásobe a jeden na cesty, ktorý hodím vždy do kabelky, ak niekam ideme. Vyslovene nemám rada suché ruky. Nepáči sa mi, ak ženy, ale najmä muži, zanedbajú starostlivosť o pokožku rúk a neurobia ani to minimum, že si natrú ruky. Poznám mnoho mužov, ale i žien, ktorí majú suché ruky. Nesnažia sa s tým nič robiť, jednoducho to tak je. Pravdou však ostáva, že pohľad na suché a popraskané ruky je nevzhľadný. Neviem si predstaviť svoje dni bez krémov na ruky. Musím ich mať vždy po ruke, nakoľko mám tiež často suché ruky. Snažím sa so suchými rukami bojovať prírodnými produktmi a účinnou hydratáciou, aby som sa za pohľad na ne nemusela hanbiť.

Krémy na ruky Dr. Feelgood

Potešila som sa, keď sa mi ozvala firma, ktorá vyrába značku prírodnej kozmetiky Dr. Feelgood s ponukou, ktorú by som nemohla odmietnuť. Práve pridali do predaja horúce novinky, a to krémy na ruky. So značkou Dr. Feelgood som už mala tú česť kedysi spolupracovať, a tak som neváhala. Vedela som, že to, čo vyrobia, bude kvalitné a bude to stáť za to. Aktuálne majú v ponuke šesť nových krémov na ruky, a to Frankie, Lujza a levanduľa, Gréta mäta, Johny Lemony, Vanilka a Kamilka. Z ich noviniek som si vybrala vône Lujza a levanduľa, Vanilka a Johny Lemony, ktorý je mojou srdcovou záležitosťou, odkedy som sa prvýkrát nadýchla jeho vône. Ja a citrusové vône, to je nesmrteľná kombinácia. Poslednú dobu sa mi veľmi páči aj vôňa levandule, a tak bola vôňa Lujza a levanduľa správnou voľbou. Akousi voľbou na slepo pre mňa bola vôňa vanilky s ktorou sa oťukávame a pomaly zoznamujeme. Vanilkové vône som predtým nevyhľadávala, no mala som túžbu vyskúšať čosi nové.

Na novinkách od Dr. Feelgood sa mi páči, že všetky krémy na ruky majú takmer rovnaké zloženie. Na prvom mieste v zložení, a teda v najväčšom množstve, sa vo výrobkoch nachádza voda. Ďalej je to kvetová voda mäty priepornej, glycerín, olivový olej, kokosový olej, bambucké, či kakaové maslo. Zložky, ktoré poskytnú dokonalú a dlhodobú hydratáciu aj príliš suchým rukám. Vône, ktoré ucítite po aplikácií krému na pokožku sú prírodné extrakty, či oleje neškodné pre ľudské zdravie.

BIO krém na ruky - Vanilka

Krémy na ruky Dr. Feelgood sa rýchlo vstrebávajú, zanechávajú ochranný, no nie mastný film na rukách. Sú vhodné na každodenné použitie, a to jednoznačne odporúčam aj viackrát denne. Všetky krémy na ruky totiž obsahujú alantoín, ktorý upokojuje podráždenú pokožku a pôsobí hojivo na drobné ranky na pokožke. Vďaka tomu je vhodný aj pre pokožku s dermatitídou, atopickým ekzémom, psoriázou a pod. Olivový olej a prírodné maslá, ktoré sú obsiahnuté v zložení, sa postarajú o regeneráciu a obnovu prirodzenej ochrannej bariéry pokožky, ktorá je narúšaná nielen nepriaznivým počasím, ale v aktuálnej situácií aj príliš častým umývaním rúk, či používaním dezinfekčných a antibakteriálnych prostriedkov na báze alkoholu, ktorý vysušuje a dráždi pokožku.

Na záver pridám pár rád, komu a ktorá vôňa bude (podľa mňa) pasovať. Pokiaľ hľadáte krém na ruky so sviežou vôňou vhodný na leto, bude pre vás z tejto trojice najvhodnejší Johny Lemony. Ak máte radi jemnejšie, no málinko sladšie vône, určite sa vám zapáči Vanilka. Pre tých, ktorí hľadajú upokojujúcu vôňu, napriek tomu však jemne sviežu, čaká na vás Lujza a levanduľa, ktorá bude robiť skvelú spoločníčku.

BIO krém na ruky - Lujza a levanduľa

Zloženie:

Vanilka: voda, kvetová voda mäty priepornej, glycerín, olivový olej, kokosový olej, bambucké maslo, cetearyl olivát, sorbitan olivát, kakaové maslo, trimetylglycín, skvalén, kandelilový vosk, benzyl alkohol, alantoín, vanilkový extrakt, xantanová guma, kyselina dehydrooctová

Lujza a levanduľa: voda, kvetová voda mäty priepornej, glycerín, olivový olej, kokosový olej, bambucké maslo, cetearyl olivát, sorbitan olivát, kakaové maslo, trimetylglycín, skvalén, kandelilový vosk, benzyl alkohol, alantoín, levanduľový olej, xantanová guma, olej z muškátových listov, kyselina dehydrooctová, geraniol, citronellol, linalool

Johny Lemony: voda, kvetová voda mäty priepornej, glycerín, olivový olej, kokosový olej, bambucké maslo, cetearyl olivát, sorbitan olivát, kakaové maslo, trimetylglycín, skvalén, kandelilový vosk, benzyl alkohol, alantoín, limetkový olej, xantanová guma, olej z citrónovej trávy, pomarančový olej, kyselina dehydrooctová, bergamotový olej, limonene, citral, linalool, geraniol

BIO krém na ruky - Johny Lemony

Ktorý zo spomenutých krémov na ruky vás zaujal najviac?