Ahojte!
Letné prázdniny sa nám práve ku dnešnému dňu skončili a s nimi postupom času odíde aj letné počasie, ktorého však nebolo počas tohto leta dostatok. Na pretras príde jeseň, ktorá krásne sfarbí prírodu do jesenných, pochmúrnejších farieb. Počas jesenného obdobia, pokiaľ nám to počasie umožňuje, je skvelé navštevovať ešte prírodu, kým nezačne skoro zapadať slniečko. Môžete sa vybrať napríklad aj na menšiu, pár hodinovú túru, a vrátiť sa pred západom slnka, prípadne si ho pozrieť z určitého, vami zvoleného, miesta. Ku turistike však človek potrebuje štyri základné veci z kozmetickej výbavy – vreckovky, leukoplasty, repelent a antibakteriálny gél. Bez týchto predmetov sa nezaobídem.

Pod zub, ako sa hovorí, som sa rozhodla pozrieť antibakteriálnemu gélu na ruky s vôňou jahody. Kedysi som preferovala antibakteriálne vreckovky, no tie produkujú omnoho viac odpadu, a tak som sa rozhodla pre antibakteriálny gél. Konkrétne ten, čo vidíte na fotke, som so sebou brala na každý výlet. Bol so mnou na Pieninách, v Poľsku, v Tatrách, ale i na menšej túre pri Prešove. Využívam ho najmä pri túrach, nakoľko je jeho balenie praktické, ľahúčke a všade sa vojde.
šikovný aplikátor, ktorý navyše dávkuje množstvo, ktoré bohato vystačí. Teda v prípade, ak máte menšie ruky, väčšie ruky by potrebovali aplikátor stlačiť dvakrát. Antibakteriálny gél je rovnako vhodné používať v mestskej hromadnej doprave, kde sa človek musí občas pridržať tyčí alebo dotknúť tlačidla na otváranie dverí. Nikdy nevieme, kto sa ho chytal pred nami, a tak je dobré si po styku s takýmto predmetom vydezinfikovať ruky. Samozrejmosťou by mala byť aj očista rúk po styku s peniazmi, nakoľko je verejne známe, že je to jeden z najznečistenejších predmetov vôbec. Chytali ich pred vami stovky, možno tisícky ľudí, o ktorých nemáte ani poňatia, aké majú hygienické návyky.
Vôňa antibakteriálneho gélu nie je príliš alkoholová, ako ste možno väčšinou zvyknutí pri produktoch podobného, či rovnakého typu. Vonia po jahodách, iba spočiatku je možné zacítiť alkohol. Napriek tomu obsahuje výrobok až 62% liehu, čo garantuje vysoko dezinfekčnú účinnosť. A aká je jeho výdrž? Antibakteriálny gél vám vystačí na približne 30 – 35 použití.
Zloženie: alkohol, voda, skvalén, alkylakrylátový krížový polymér (chemická látka bez negatívnych účinkov na zdravie), propanol (chemická látka bez negatívnych účinkov na zdravie), parfum
Výrobok je vhodný aj pre vegánov.
Plusy: Praktický uzáver/ dávkovač.
Nízka cena. (84,5kč – cca 3€)
Vôňa jahôd.
Vystačí 30 – 35 použití.
Ľahký a praktický.
Vhodný na cestovanie.
Vegánske zloženie.
Mínusy: Nie úplne prírodné zloženie.
Plastový obal.
Chvíľu po aplikovaní cítiť alkohol.
Horľavina, ako každý iný antibakteriálny gél.
Celkové hodnotenie:8/10
Tiež sa na turistike nedokážete zaobísť bez antibakteriálneho gélu? 😉