História značky Nuxe siaha až do 50. rokov minulého storočia. Vtedy sa jednalo o výskumné laboratórium, zaoberajúce se aróma terapiou a bylinnou medicínou. Toto laboratórium v roku 1989 vyzdvihla žena s nadšením pre rastliny a prírodnú kozmetiku. Tou ženou bola Aliza Jabèz, dcéra lekárnika, ktorý jej sympatie k sile prírody odovzdal a viedol ju v jej ceste za stvorením prírodnej kozmetiky, bez parabénov, umelých farbív, minerálnych olejov a zložiek živočíšneho pôvodu , s výnimkou včelích produktov. Kozmetika Nuxe cieli na využitie sily rastlinnej časti prírody a svojím zákazníkom ponúka produkty, ktoré ocení aj ich citlivá pleť. Dnes je spoločnosť Nuxe kozmetickou jednotkou vo Francúzsku. Značka Nuxe má už 45 podaných patentov v oblasti výroby kozmetiky. O prístupu spoločnosti ku svetu vypovedá ich zapájanie sa do projektov pre záchranu včiel, či projektu 1001 fontána, ktorý pomáha v rozvojových krajinách inštaláciou fontán s pitnou vodou. Značka, ktorej meno znamená prírodu a luxus, vznikla kombináciou francúzskych slov NATURE (príroda) a LUXE (luxus). „Vďaka podivuhodnej sile prírody som vytvorila produkty, v ktorých sa snúbia tie najlepšie prírodné ingrediencie so zmyselnosťou a výnimočnými účinkami.“, tak popisuje riaditeľka NUXE Group Aliza Jabès podstatu tejto jedinečnej dermokozmetiky. Každý produkt NUXE ponúka zážitok pre zmysly a telu dodáva živiny, ktoré NUXE čerpá priamo z prírody.

Výrobky značky Nuxe

Výživný balzam na veľmi suchú pokožku

Tuhý balzam na telo, ktorý sa po nanesení na pokožku premení v olej. To som ešte nezažila, skutočne nikdy. Ostala som uchvátená. Luxusným obalom, medovou vôňou, účinkami, dokonca aj po nanesení. Vôbec som nečakala topenie produktu na pokožke, z ktorého sa stane olej. Uvádza sa, že balzam je vhodný na veľmi suchú pokožku, a musím s týmto tvrdením súhlasiť. Vďaka olejovej konzistencii budete v siedmom nebi hneď po nanesení. Cítiť zo seba budete ešte celý deň (alebo celú noc) vôňu medu, ktorá vás prinúti relaxovať a uvedomiť si, aká ste úžasná. Za mnou po nanesení výživného balzamu dokonca pricupital partner, čo tak nádherne vonia. Áno, bola som to ja. Výživný balzam sa rozotiera senzačne, no odporúčam natierať sa vždy po sprchovaní a výlučne, keď sa už chystáte do postele. Produktu trvá pár minút, kým sa vstrebe. Odhadom, približne desať minút určite. Predsa len, budete mať na pokožke vzácny olej, treba mu nechať čas na pôsobenie. Navyše, výživný balzam vám bude hydratovať pokožku po dobu 48 hodín. Verte mi, budete ho cítiť nielen o niekoľko hodín, ale aj na ďalší deň. Sama som nemohla uveriť. A čo ma teší najviac, takmer z neho neubúda. Nie je potrebné nanášať si obrovské vrstvy, stačí jedna tenká vrstva o veľkosti orechu na každú končatinu, brucho a trup. Balenie obsahuje 200ml, čo bohate vystačí minimálne na dva mesiace. Nuxe zakúpite nielen v lekárňach, ale i online na stránke Elnino.sk, momentálne v zľave za 9,21€!

Výživný balzam na veľmi suchú pokožku

Hydratačný balzam na pery

Hydratačný balzam Reve De Miel je najpredávanejším produktom vo Francúzsku a každú minútu na svete si ho aplikuje jedna žena. Darmo, francúzske ženy si na kvalitu potrpia. Balzam Reve De Miel má hutnú konzistenciu, ktorá sa však krásne roztápa pri prvom kontakte s pokožkou. Vonia jemne po pomarančoch a citlivejší nos zavetrí aj ľahký nádych čokolády. Výživný balzam Reve De Miel prináša úľavu suchým a popraskaným perám a chráni ich niekoľko hodín. Má fantastickú výdrž, pocit hodvábne jemných pier zanechá minimálne šesť až osem nasledujúcich hodín po nanesení. Navyše si z neho môžete urobiť multifunkčného pomocníka. Skvelo sa hodí napríklad na popraskané lakte či všeobecne na suchú kožu celého tela. Ak sú moje pery veľmi suché, pred nanesením hydratačného balzamu používam domáci peeling pozostávajúci z hnedého cukru a medu. Potieram si peelingom pery a následne aplikujem hydratačný balzam, ktorý pery ochráni pred nepriazňou počasia, či suchosťou. A zaujímavosť ku balzamu na pery? Francúzsky výraz Reve De Miel môžeme voľne preložiť ako medový sen. Vskutku, tento produkt je medovým snom. V zložení je na prvých priečkach med, nasledujú prírodné oleje, včelí vosk, bambucké maslo, a iné. Na známosť vám však musím dať, že sa nejedná o čistý prírodný produkt. V zložení totiž nájdete aj polyetylén – termoplast. Doposiaľ však nie sú zaznamenané žiadne negatívne, vedľajšie účinky pri použití polyetylénu v kozmetiku. Avšak, môže byť záťažou pre životné prostredie, ak sa rozhodnete produkt vyhodiť hocikde. Nezabudnite, prosím, separovať. Obal hydratačného balzamu patrí do plastov.

Hydratačný balzam na pery

Denný pleťový krém Nuxe

Po absolvovaní kompletného a hĺbkového čistenia pleti som svoju pokožku musela vyživiť niečím kvalitným, vhodným aj pre citlivú pokožku s dermatitídou. Naskytla sa mi možnosť používať denný pleťový krém, taktiež z rady Reve De Miel. Pre mňa je jedným z najpríjemnejších a najjemnejších, i keď z neho cítiť vôňu. Máme zaužívané, že najjemnejšie produkty sú tie, ktoré sú bez parfumácie. To sa mi osvedčilo, veľakrát. Našťastie, našla som denný pleťový krém, ktorý nádherné a sladko vonia po mede, pritom však nedráždi pokožku. Vstrebáva sa v sekunde, na pleti je ľahký, nezanecháva pocit mastnoty. Dokonca ani v oblasti T – zóny som nepostrehla zvýšenú činnosť mazových žliaz po nanesení výrobku. I keď sa spomína, že tento krém je denný, môžete ho pokojne využívať aj večer po odlíčení a vyčistení pleti. Moja pleť bola po hĺbkovom čistení mikrodermabráziou a skin sruberrom skutočne podráždená a citlivejšia, než obvykle. Ako som spomínala, napriek tomu mi denný pleťový krém od Nuxe neublížil, neštípal ma, nepálil, vstrebal sa rýchlo vďaka suchším častiam na pokožke. Dnes, dva týždne od zákroku, stále používam denný pleťový krém Nuxe. Zatiaľ to vyzerá tak, že mi vystačí minimálne ešte na tri týždne, pri používaní aj večer. Milé ženy, do pleti sa oplatí investovať.

Denný pleťový krém

Poznáte značku Nuxe? Používate niečo z ich portfólia? 🙂