Predtým, ako sa pustíte do aplikácie make-upu, je dôležité venovať čas pravidelnému a dôkladnému čisteniu pleti. Čistá pleť nielenže vytvára ideálnu podkladovú bázu pod make-up, ale tiež pomáha predchádzať problémom ako akné, začervenanie alebo prebytočný tuk. Čistenie pleti je kľúčovým krokom pre dosiahnutie zdravej a krásnej pleti. Použitie správnych pomôcok a prípravkov môže výrazne zlepšiť účinnosť čistenia a zanechať pleť čistú, sviežu a pripravenú na ďalšie kroky v starostlivosti o pleť. Nezabudnite preto venovať dostatok času starostlivosti o pleť, pretože jej krása a zdravý vzhľad začínajú s dobrým základom. Poďme sa naň spoločne pozrieť.

Základné čistenie pleti

Pomôcky na čistenie pleti

Predstavíme vám na úvod dve efektívne pomôcky, ktoré momentálne používam a ktoré možno aj vám pomôžu dôkladne a šetrne vyčistiť pleť a pripraviť ju na ďalšie kroky v starostlivosti o pleť. Obojstranná čistiaca kefka na tvár a „zázračná“ špongia budú vašimi spoľahlivými partnermi pri každodennom čistení pleti.

Obojstranná čistiaca kefka od značky Gabriella Salvete je skvelou voľbou pre hĺbkové čistenie pleti. Kefka je navrhnutá tak, aby efektívne odstránila nečistoty a zvyšky make-upu z pokožky. Jej dizajn s mäkkými a hustými štetinami umožňuje nielen jemné čistenie, ale aj masážnu stimuláciu pleti, čo podporuje lepšiu cirkuláciu krvi a zanecháva pleť sviežu a rozžiarenú. Kefka je vyrobená z kvalitných materiálov, ktoré sú šetrné k pokožke a zároveň odolné voči opotrebovaniu. Ergonomický dizajn obojstrannej čistiacej kefky navyše zaisťuje pohodlné a precízne použitie, čo je dôležité pre efektívne čistenie aj v ťažšie dostupných oblastiach ako je napríklad nos.

Zázračná čistiaca špongia (taký je jej oficiálny názov) od značky Real Techniques je ďalšou skvelou pomôckou pre čistenie pleti. Táto zázračná špongia s mikro-textúrou je ideálna na odstránenie make-upu a nečistôt z tváre. Jej mäkká štruktúra je šetrná k pokožke, čo je obzvlášť dôležité pre citlivú alebo suchú pleť. Navyše, vďaka svojej tvarovej pružnosti sa dokonale prispôsobí kontúram tváre, čím zaručí dôkladné čistenie. Špongia (taktiež obojstranná) je vyrobená z vysoko kvalitných materiálov, ktoré sú hypoalergénne a zabraňujú šíreniu baktérií a zápalov na pokožke. Nezabudnite ju však po každom použití dôkladne umyť vlažnou vodou. Jej výdrž je približne mesiac, následne by sa mala vymeniť za novú.

Pomôcky na čistenie pleti

Prípravky na čistenie pleti

Čistenie pleti samozrejme nie je kompletné bez správnych čistiacich prípravkov. Pre tento článok som vybrala dvoje – jeden tuhý a jeden tekutý čistiť pleti, ktoré sú špeciálne formulované pre rôzne typy pleti a pomáhajú odstrániť nečistoty, prebytočný olej a make-up, pričom zanechávajú pleť čistú, osvieženú a hydratovanú.

Hĺbkovo čistiaci gél od M.A.C je vynikajúci produkt pre každodenné čistenie pleti. Tento tekutý čistiaci gél sa po kontakte s vodou premieňa na jemnú penu, čo umožňuje hĺbkové a dôkladné vyčistenie pokožky. Obsahuje jemné čistiace zložky, ktoré odstraňujú nečistoty a prebytočný olej, pričom zároveň chránia prirodzenú rovnováhu pleti. Po použití pokožka zostáva osviežená a hydratovaná. Čistiaci gél je formulovaný bez agresívnych chemikálií a detergentov, čo ho robí vhodným pre všetky typy pleti, vrátane citlivej a suchej. Jeho ľahká textúra sa jednoducho nanáša a oplachuje, čo uľahčuje každodenné čistenie. Pokožku zanecháva bez pocitu suchosti alebo podráždenia.

Nivea Magic Bar je ikonický tuhý čistiaci produkt, ktorý je taktiež osvedčeným riešením pre základné čistenie pleti. Tuhé čistiace mydlo obsahuje drobné mikročiastočky, ktoré jemne exfoliujú pokožku, odstraňujú odumreté bunky a zanechávajú pleť hladkú a jemnú. Hydratačná formula tohto mydla s vitamínom E pomáha udržiavať pokožku hydratovanú a chrániť ju pred vonkajšími škodlivými vplyvmi. Nivea Magic Bar je pre mňa praktickým a ľahko použiteľným produktom, ktorý je ideálny pre rannú aj večernú rutinu čistenia pleti. Kompaktný tvar mydla a bezproblémové oplachovanie ho robia skvelou voľbou aj na cestovanie.

Prípravky na čistenie pleti

Čistíte si svoju pleť pravidelne každé ráno a každý večer?