Ahojte!
Vždy, keď mám možnosť testovať niečo „domáce“, resp. výrobky, ktoré pochádzajú zo Slovenska, tak sa tomu veľmi teším. Aj keď je Slovensko malým štátom, rozhodne tu býva mnoho šikovných ľudí. Výrobok, ktorý vám dnes predstavím je tiež jedným z mnohých, ktoré sú vyrábané práve na slovensku. Myslím si, že značku Ponio mnohí poznáte. Teda minimálne tí, ktorí sú milovníkmi prírodnej kozmetiky.

Ak môj blog čítate pravidelne, tak isto viete, že jeden šampúch som už mala možnosť otestovať. Tí, ktorí môj blog nesledujete, alebo jednoducho ste sem zavítali prvý krát, tak vysvetlím o čo ide. Šampúchy sú tuhé šampóny – obsahujú všetky účinné látky ako bežný šampón okrem vody – teda sú oveľa menšie, spratnejšie, nikde sa vám nevylejú a nepotrebujú plastový obal (veľké plus). Jeden 30 gramový šampón vydrží tak dlho ako cca 200 ml tekutého šampónu.
Použitie šampúchu je veľmi jednoduché. Stačí ho jednoducho zobrať do ruky, pošúchať ním v sprche po vlasoch a rozpeniť prstami. Veľkou výhodou práve tohoto výrobku je fakt, že ho môžete použiť aj ako šampón pre psa, ako mydlo na telo, ba dokonca aj na pranie oblečenia. Avšak pozor, najviac prínosný je práve na umývanie vlasov.
Vôňa šampúchu je veľmi osviežujúca, čiže určite ju ocenia takí ľudia, ktorí milujú svieže a citrusové vône (ako napríklad ja).
Tento šampúch od Ponio doslova milujem. Okrem nádhernej vône ma chytil za srdce aj kvôli tomu, že som konečne nemala mastné korienky vlasov, zlepšila sa kvalita mojich vlasov a v neposlednom rade moje vlasy konečne vyzerajú normálne. V praxi to znamená to, že konečne nemám problém s mastnými korienkami a ďalej s celou dĺžkou vlasov, ktorá bola veľmi suchá.
Vďaka obsahu kokosového oleja a glycerínu hydratuje končeky vlasov a vďaka pantenolu upokojuje pokožku. Taktiež citrónová šťava spolu so žihľavou dodávajú vlasom lesk.
Z môjho pohľadu ide o výborný výrobok, kedže je čisto prírodnýneobsahuje žiadne parabény, silikóny, ani sulfáty – a možno aj vďaka tomu je pre vlasy tak prínosný.
Výhodou výroku je to, že je vegánsky a tým pádom ho môžu spokojne používať aj vegáni.

Poznáte značku Ponio? Vyskúšali ste už nejaký výrobok od tejto značky? 😇