Ahojte!
Ako iste viete, v poslednej dobe mi veľmi učarovali tuhé mydlá. Naposledy to bolo napríklad svieže mätové mydlo. Dnes mám pre vás taktiež recenziu na mätové mydlo z farmy, avšak inej značky. Nie každé mydlo je predsa také isté, aj keď je názov rovnaký. O tom, že dve napohľad rovnaké mydlá môžu byť úplne rozdielne ma utvrdila aj táto (nie najlepšia) skúsenosť.

Odkedy používam len tuhé mydlá, neviem si predstaviť, že by som ešte niekedy prešla naspäť na tekuté. Myslela som si, že produkt, ktorý je čisto prírodný bude naozaj skvelý. Moje zmýšľanie ovplyvnilo aj to, že sú to predsa „dary prírody“. Nikdy som si nepomyslela, že ma dokáže prírodný produkt takto sklamať.
Mätová vôňa farmárskeho mydla je síce nádherná, lákavá a naozaj svieža. Na jar je presne takáto vôňa ako stvorená. Avšak pri výrobku naozaj nejde len o to, akú má vôňu. V skutku, ak by išlo len o vôňu, tak by som s týmto produktom nemala ani ten najmenší problém.
Aj keď sa snažím vždy nájsť na každom produkte len to najlepšie, niekedy to naozaj nejde. A obzvlášť pri tomto farmárskom mydle to jednoducho asi nie je možné. Okrem vône ma totiž naozaj ničím nezaujalo.
Ako prvý nedostatok mydla považujem to, že je naozaj veľmi tvrdé a nezmäkne ani pri kontakte s vodou. Jednoducho je také tvrdé, že keď sa mi vyšmyklo z ruky, mala som som pocit, že mi rozbije vaňu. Toto naozaj nie je skúsenosť, ktorú by človek s výrobkom chcel mať.
Druhá nevýhoda jaksi nadväzuje na tú prvú. Kedže je veľmi tvrdé, tak naozaj viditeľne dráždi pokožku. Všade na tele som mala červené veľké fľaky od tohoto mydla a ako „plus“ k tomuto mi neskutočne vysušovalo pokožku. Máločo mi vysušuje pokožku, čiže naozaj som ostala prekvapená. Zjavne sa tento produkt zapíše do histórie, ako prvý, ktorý mi vysušoval pokožku.
A do tretice všetko dobré (alebo v tomto prípade zlé), mydlo vôbec nepenilo a tým pádom pokiaľ ste na miesto, kde chcete mydlo použiť nestriekali prúd vody, bolo veľmi ťažké ho používať.
ALE! Farmárske mätové mydlo som taktiež skúšala aj na vlasy, aby som sa uistila, či je naozaj tak nevyhovujúce. A žiaľ, musím povedať, že ani na vlasoch to nie je bohviečo. Síce na vlasoch sa mydlo viac rozpení a pracuje sa s ním lepšie, vlasy po vyschnutí ostávajú veľmi suché. A to si s mojimi suchými vlasmi nemôžem dovoliť, mať ich ešte suchšie.
Máte s nejakým mydlom takúto (alebo podobnú) skúsenosť? 😔

Moje meno je Bibiána a blogu sa venujem od roku 2015. Pochádzam z malého mestečka stredného Slovenska, no vietor ma zavial na východ, kde už pár rokov žijem.

Comments

 • MAČKA z blogu KAVIAREŇ U MAČKY

  Mydlo by sa na vlasy nemalo pouzivat vobec. Skoda, ze si neuviedla zlozenie. Mozno by sme tak vedeli zistit v com moze byt problem.

 • Bibiána Navrátilová

  Všetky mydla na telo sa môžu kľudne používať aj na vlasy, avšak prínosné latky majú pre telo. 🙂
  Zloženie som žiaľ na obale ani nenašla, takže sama neviem, čím toto mohlo byť. :/

 • MAČKA z blogu KAVIAREŇ U MAČKY

  Ph mydla nie je vhodne na vlasovu pokozku. Na vlasy je urceny sampon alebo sampuch. To, ze vyrobca niekde uvedie, ze mydlo je vhodne aj na vlasy, neznamena , ze to tak naozaj je. Treba si o tom viac precitat.

 • Bibiána Navrátilová

  Vravel mi to dodávateľ, tak viem, o čom hovorím. Inak by som si zrejme nestala za svojim, keby to bola hlúposť 🙂

 • Blogerka Zuzka

  Mydlá na vlasy sa používajú úplne bežne a dlhé roky, avšak čo som čítala v rôznych diskusiách a článkoch, tak treba vlasy potom ešte zmyť octovým oplachom (ocot+voda). 😉
  Inak ja na Mydlo z farmy nedám dopustiť, kupujem ho pravidelne a je to moja najobľúbenejšia značka. Pravda, toto mätové som zatiaľ nemala, ale tie čo doma mám/mala som, penili vždy krásne a pleť nevysušovali, čo napr. o mydlách od Soaphorie nemôžem povedať, tie mi pleť neuveriteľne vysušili a nedokážem ich používať ani na ruky a ani na telo (vôbec nepenia). Mydlo z farmy je za mňa jednička na našom trhu. 🙂

 • Blogerka Zuzka

  Odkiaľ si mydlo objednávala? Z oficiálnej stránky alebo u nejakého iného predajcu? Pozerám, že ho máš vlastne zabalené len v papierovom sáčku a na tom pripnutú prednú stranu originálneho obalu – dobre vidím? To ti to takto prišlo od predajcu?

 • Bibiána Navrátilová

  Mydlo mi prišlo zo stránky Babičkina záhrada, a tiež som sa tomu baleniu prvotne začudovala..

 • Blogerka Zuzka

  Tak to je dosť divné, že to bolo takto zabalené, možno bolo aj zle skladované alebo bolo staré, preto zmenilo vlastnosti, ktovie. Ja objednávam buď na Biobeuty, resp. tam som objednala len raz, ale potom som nakupovala vždy už priamo u výrobcu a všetky mydlá mali svoje obaly, na zadnej strane je uvedené aj zloženie. Jediné čo mi posielajú v papierovom sáčku sú vzorky mydielok k nákupu, prípadne ak je akcia že pri nákupe určitého počtu kusov dostanem jedno mydlo v plnej veľkosti zdarma, tak vtedy ho zabalia do papierového sáčku a pripíšu naň, že je to darček zdarma, ale ani vtedy nepripínajú na sáčok tú prednú stranu etikety, proste len na sáčok perom napíšu aký je to druh a že je to darček zdarma k nákupu.

 • Bibiána Navrátilová

  Áno, mal by sa používať aj octový oplach, ale ja ho napríklad vôbec nepoužívam. 🙂
  V tomto prípade zrejme platí, že 100 ľudí = 100 chutí. Mne mydlá od Soaphorie celkom vyhovujú. 🙂

 • Bibiána Navrátilová

  Určite sa na to ešte opýtam priamo e-shopu, ktorý mi tento výrobok poslal, kedže máš v tomto úplnú pravdu a súhlasím s tebou. Zloženie by určite malo byť na obale a obal by mal byť v kompletnom stave. Celé zle. Najbližšie napíšem e-shopu a uvidím, akej odpovede sa dočkám :/ 🙂

 • Babičkina záhrada

  Dobrý deň Bibiana, práve som si prečítala vašu recenziu a čítam, že ste nás aj chceli kontaktovať. zatiaľ nám od vás neprišiel mail, tak si dovolím predbehnúť sa. Mydlá z farmy máme v našej ponuke od samého začiatku, kedy mydlárka Zuzka s mydlami ešte len začínala a sme radi, že sa tešia veľkej obľube ešte aj po 6 rokoch. toto je vlastne prvá záporná skúsenosť s mydielkami, č ma úprimne mrzí, v dobrej viere sme verili, že mydielko sa bude páčiť. Co sa týka balenia – k predaju sú mydlá samozrejme označené tak ako zákon vyžaduje, na recenzie posielam produkty, ktoré dostávame od samotných výrobcov, aby sme im pomohli s propagáciou a mydielka bud pošleme na recenziu alebo ich posunieme ako vzorky na vyskúšanie našim zákazníkom. Preto ten obal. Všetky informácie o produkte sú samozrejme uvedené na stránke. Veľa slnčných dní prajeme a zostávame s pozdravom 🙂 Babičkina záhrada

 • Bibiána Navrátilová

  Dobrý deň prajem. 🙂
  Neopovrhujem všetkými mydlami z dielne mydlárky Zuzky, avšak s týmto mám žiaľ, negatívnu skúsenosť. Avšak určite mám v pláne ešte písať o nejakom mydle, ktoré je z dielne mydlárky Zuzky, kedže s takmer žiadnym iným negatívnu skúsenosť nemám. 🙂
  Ďakujem Vám za vysvetlenie, a som rada, že ste ma predbehli! 😀 Ušetrili ste mi aspoň nejaký čas, čiže dvojnásobná vďaka. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.