Nedávno som sa rozhodla pre zväčšenie pier pomocou kyseliny hyalurónovej, čo mi vnuklo nápad napísať článok o starostlivosti o pery. Kade – tade môžete nájsť články o starostlivosti o pleť, avšak málokde o pery. A pritom, pery si zaslúžia našu pozornosť nielen kvôli estetike, ale aj pre ich zdravie a komfort. Starostlivosť o pery je viac než len estetická záležitosť. Po absolvovaní zväčšenia pier kyselinou hyalurónovou som si uvedomila, že pery potrebujú rovnakú pozornosť ako zvyšok našej pokožky. Pravidelný píling, dôkladná hydratácia a doplnková starostlivosť sú kľúčové pre udržanie pier v top stave.

Produkty na pery

Pílingy na pery

Keď som začala venovať viac pozornosti mojim perám, zistila som, že pravidelný píling je nevyhnutný. Napríklad Barry M Lip Scrub s úžasnou vôňou čučoriedok je skvelým začiatkom. Jeho cukrové pílingové čiastočky čiastočky účinne odstraňujú odumreté bunky a zanechávajú pery hebké. Ak máte radi ovocné vône, určite vás poteší Ziaja Lip Scrub Sunny Mango, ktorý prináša sviežosť manga a jemne (naozaj jemne) exfoliuje pery. Odporúčam ho najmä ženám s popraskanými perami. Bude vhodnejší ako napríklad píling od Barry M, ktorý má väčšie a o niečo drsnejšie čiastočky. A pre tých, ktorí hľadajú niečo univerzálnejšie, Dermacol Face & Lip Peeling s vôňou rebarbory je ideálnou voľbou. Tento produkt je multifunkčný, takže ho môžete použiť nielen na pery, ale aj na tvár. Priznám sa však, že na tvári som ho ešte nemala. Zadovážila som si ho priamo na pery, a tak ho aj využívam. Spomedzi týchto troch produktov sa mi osvedčil najviac svojou vôňou, zložením aj účinkami.

Hydratácia pier

Po dôkladnom pílingu je hydratácia pier kľúčová. Pre mňa je nenahraditeľný pomocník ochranný balzam na pery od La Roche – Posay, ktorý obsahuje Cicaplast. Je vhodný najmä na chladnejšie mesiace, či do veterného počasia, no ja ho využívam čas od času aj v tieto dni. U nás v Košiciach takmer stále fúka vietor, vďaka čomu je pre mňa ideálny nielen do chladných mesiacov. Bohatá formula tohto balzámu upokojuje a hydratuje pery, čím zabezpečuje, že sú mäkké a chránené pred vonkajšími vplyvmi. Na večerné/poobedné použitie som si obľúbila Revolution Pro Eternal Rose Lip Oil, ktorý pery nielen hydratuje, ale aj dodáva jemný lesk bez mastného pocitu. Ideálny spoločník do kabelky, keď máte pery nenalíčené a chcete, aby vám vynikli. Samozrejme netreba zabúdať na ochranu pred slnkom. PIZ BUIN Moisturising Aloe Vera SPF30 je kamoš na každé leto, ktorý kombinuje hydratáciu s ochranou pred UV žiarením. Používa ho aj môj manžel a nevieme si ho vynachváliť.

Produkty na pery

Doplnková starostlivosť

Aby boli moje pery skutočne v top forme, pravidelne využívam aj doplnkovú starostlivosť vo forme masiek. Dr. PAWPAW Overnight Lip Mask je mojou tajnou zbraňou( ktorú som vám práve odhalila haha). Pred spaním si nanesiem tenkú vrstvu tejto masky (nanášam pomocou vatových tyčiniek) a ráno sú moje pery hydratované a zregenerované. Pre rýchlejšie výsledky kedykoľvek počas dňa mi veľmi pomáha Garnier Skin Naturals Lips Replump Mask. Stačí pár minút a pery sú viditeľne plnšie a hydratované.

Produkty na pery

Aké produkty na pery zvyknete používať pravidelne?