Čím dlhšie testujem prírodnú kozmetiku, tým viac nadobúdam pocit, že Nemci to v tejto oblasti skutočne vedia na jednotku. Značka a výrobky, ktoré budem dnes testovať, sú pôvodom z Nemecka. História značky Dr. Hauschka siaha až do roku 1 967. Jej zakladatelia, kozmetologička Elisabeth Sigmund a chemik Rudolf Hauschka, sa zamerali na výrobu celistvej kozmetiky a vyvinuli jedinečný koncept starostlivosti o pleť, ktorý podporuje jej prirodzené sily a zároveň zohľadňuje jej vlastný rytmus. Pokožku nerozlišuje na rôzne typy, ale skôr sa zameriava na jej aktuálny stav. Cieľom je znovunadobudnutie rovnováhy pokožky a žiarivej a spokojnej pleti. To sa prejavuje či už v zložení jednotlivých prípravkov, ktoré obsahujú účinné prírodné zložky z liečivých bylín a hodnotných rastlinných olejov, tak aj v spôsobe použitia.  Prípravky Dr.Hauschka sú vysoko vyživujúce a sú vhodné pre ženy, mužov a deti každého veku. Neobsahujú žiadne syntetické prísady a sú testované na dobrovoľníkoch, nie na zvieratách. Dr.Hauschka nesie certifikát NATRUE, čiže kontrolovanej prírodnej kozmetiky.

HYDRATAČNÝ KRÉM S VÝŤAŽKOM Z DULE

Nanášať si na tvár akýkoľvek výrobok a skúšať všelijaké produkty je pre mňa vždy mierny risk. Nikdy neviem, čo sa môže stať. Našťastie, zatiaľ nemám prehnane zlé skúsenosti s výrobkami určenými na pleť. Akonáhle sa mi však do rúk dostal hydratačný krém s výťažkom z dule, vedela som, že si „sadneme“. Už len pri pohľade mi produkt veľmi imponoval. Zabalený bol v papierovej krabičke, kde sa nachádzal aj príbalový leták o produkte podobný tým, ktoré nájdete v baleniach od liekov. Urobilo to na mňa dojem, isteže. Vyvolalo to vo mne pocit, že sa jedná o kozmetiku, ktorá skrátka musí byť bezpečná. Po spotrebovaní predošlého pleťového krému som hneď prešla na pleťový krém Dr. Hauschka. Nemohla som urobiť lepšie. Produkt mi sadol, dovolím si tvrdiť, po všetkých stránkach. Polichotil mi aj obal, ktorý je hliníkový, a tým pádom recyklovateľný – doslova a do písmena – do nekonečna. Kto ma pozná vie, že na obaly som celkom pedant. Mám rada recyklovateľné obaly, ktoré nezaťažujú životné prostredie. A úplne najradšej mám, keď výrobok nemá žiaden, prípadne sklenený obal.

Aby som však zase neblabotala len o obaloch, rada by som vám hydratačný krém s výťažkom z dule predstavila podrobnejšie. Jedná sa o výrobok, ktorý má jemnú banánovú farbu a ženskú, kvetinovo – sviežu vôňu pripomínajúcu rozkvitnutý kvetinový záhon. Pleťový krém je určený pre denné použitie, a tak ho aj používam. Každé ráno na vyčistenú pleť aplikujem pleťový krém v primeranom množstve na líca, nos, čelo, bradu a krk. Rozotieram, kým sa úplne nevpije do kože. Vpíjanie do kože je skutočne rýchle, pokožka ostáva zamatovo hebká a dosiahne prirodzenú farebnú tóninu. Pri mojom type pleti – zmiešaná pleť – som s výrobkom nadmieru spokojná a určite by som ho kúpila znovu. Nezanecháva na pleti mastný film, pleť sa neleskne, rovnako ani neštípe. Pokožku pleťový krém s výťažkom z dule nevysušuje ani nedráždi. Pri každodennom používaní vám balenie s obsahom 30ml vystačí minimálne na jeden celý mesiac. Cena pleťového krému je 20,59€. Momentálne je však v 24% zľave, pri ktorej ušetríte 5€.

Zloženie: voda, marhuľový olej, extrakt z Bôľhoja lekárskeho , extrakt z Dule podlhovastej, alkohol, mrkvový extrakt, glycerín, bambucké maslo, mandľový olej, olivový olej, cetearyl alkohol, avokádový olej, extrakt z Ibišteka lekárského, jojobový olej, včelí vosk, kôra z Dule podlhovastej, lysolecitín,bentonit, extrakt z Hamamelu virgínskeho, parfum, citral, citronellol, geraniol, limonene, linalool, eugenol, benzyl benzoát, farnesol, xantánova guma

HYDRATAČNÝ BALZÁM NA PERY

Ešte pred niekoľkými dňami, kým som nepoužívala hydratačný balzám na pery Dr. Hauschka, boli moje pery vo veľmi, skutočne veľmi zlom stave. Popraskané od zimy, no o tom, ako štípali, radšej ani nepíšem. Myslela som, že nájsť balzám, ktorý bude mojím perám dodávať počas chladných zimných mesiacov poriadnu dávku hydratácie, je beh na dlhú drať. Našťastie, nebol. Dostal sa ku mne fantastický balzám na pery, ktorý mi v priebehu týždňa dal moje pery do poriadku. Sama by som neverila, keby niekto napísal podobné vyhlásenie, no môžem vám zaručiť, že je to presne tak, ako píšem. Po týždni boli moje pery finálne v prirodzenom stave, nepopraskané. Odkedy používam hydratačný balzám na pery Dr. Hauschka, moje pery takmer vôbec nepraskajú od zimy. Balzám ich dokáže poriadne premastiť, vyživiť a dodať im prirodzenú ružovkastú farbu.

Obal je síce plastový, avšak jedná sa o plast, ktorý je recyklovaný, recyklovateľný a zdraviu nezávadný. Samotný balzám na pery vydrží približne jeden mesiac. Záleží však aj od toho, ako často svoje pery hydratujete. Pokiaľ viackrát denne, rovnako ako ja, balzám vám vydrží 3-4 týždne, čo zodpovedá takmer jednému mesiacu. Ak nie ste úplní zástancovia a milovníci „mastných“ pier, hydratačný balzám na pery vydrží určite dlhšie. Ten, ktorý som testovala, je momentálne žiaľ vypredaný, avšak našla som úplne totožný balzám na pery, ktorý sa líši len balením (potrebné nanášať produkt prstom). Balenie má 4,5ml a vyjde vás na 9,33€. Momentálne je však, rovnako ako hydratačný krém, v zľave, pri ktorej ušetríte takmer 2€.

Zloženie: ricínový olej, extrakt z Ruže šípovej, jojobový olej, včelí vosk, mrkvový extrakt, bambucké maslo, Candelilla vosk, karnaubský vosk, extrakt z Ruže Damašskej, mandľový olej, extrakt z Bôľhoja lekárskeho, cetyl alkohol, marhuľový olej, hydrogenovaný jojobový olej, parfum, limonene, citronellol, geraniol, citral, linalool, farnesol, vosk z Ruše Damašskej, lecitín

Počuli ste už o značke Dr. Hauschka? 🙂