Ahojte!
Úvodom by som sa chcela ospravedlniť, že články vychádzajú tak všelijako, respektíve poslednú dobu nevychádzajú takmer vôbec. Žiaľ, mala som toho skutočne mnoho v osobnom živote. Blogovanie však stále milujem, a preto urobím všetko preto, aby som znovu po vyše 2-týždňovej pauze nabehla do písania článkov. Dnes by som vám chcela predstaviť dva produkty z dekoratívnej kozmetiky a dva produkty zo starostlivosti o oči, viac menej. Všetky produkty sú od značky Lavera, ktorej touto formou ďakujem, že som vďaka nej mala možnosť tieto produkty otestovať. Produkty, ktoré vám dnes predstavím, sú vegánske, netestované na zvieratách, vyrobené v Nemecku a majú certifikát Natrue.

SÉRUM NA RIASY
Prvý produkt, s ktorým začnem, je posilňujúce sérum na riasy. Používam ho vždy večer po umytí tváre a vyčistení pleti. Neodporúčam ho používať predtým, než pôjdeme niekam do spoločnosti, najlepšie je nechať sérum pôsobiť počas noci, kedy sa vám riasy dokonale zregenerujú. Sérum na riasy testujem už približne vyše mesiaca a za ten čas mi riasy posilnilo a jemne predĺžilo. Čo treba vyzdvihnúť je aj fakt, že sérum obsahuje kofeín, ktorý riasy intenzívne regeneruje. Netreba asi ani prízvukovať, že sérum je potrebné nanášať na vyčistené a odlíčené riasy. Po nanesení sa vytvorí efekt pavučích nožičiek, ktorého sa netreba zľaknúť. Rovnako vám riasy po obalení sérom akoby začnú tvrdnúť, avšak netreba sa ničoho báť. Vaše riasy sa majú počas noci ako v bavlnke, to vám môžem zaručiť. Myslím si, že najviac sérum pomôže ženám, ktoré svoje riasy denno – denne vystavujú rôznym maskarám, prípadne ženám, ktoré si dávali v minulosti permanentné umelé riasy, prípadne si ich stále dávajú. Pokiaľ nechcete o mihalnice úplne prísť, regenerácia mihalníc je na prvom mieste.

 OČNÉ TIENE – LEVANDUĽOVÉ POLE

Pokračujeme tieňmi na oči, ktoré sú v krásnych kovových farbách. Paletka obsahuje štyri očné tiene, a to biely, sivý, fialový a ružový. S tieňmi sa dá veľmi pekne vyhrať. Biely som používala do vnútorného kútika oka, aby sa mi oko opticky zväčšilo. Ako podklad som skutočne úplne jemne naniesla sivý tieň z ktorého som urobila akýsi preliv z bielej do sivej. Nad oko som naniesla ružový tieň a do vonkajšieho kútika fialový (alebo skôr levanduľový), aby sa oko poriadne zvýraznilo. Myslím si, že štyri tiene dokážu žene úplne vystačiť, ak sú správne nakombinované, rovnako ako je tomu v paletke Levanduľové pole. Očné tiene sa neprášia, držia na oku, dobre sa s nimi pracuje, sú vyrobené z minerálnych pigmentov a  vytvárajú skutočne atraktívny vzhľad. Odporúčam paletku hnedým a sivým očiam, avšak myslím si, že by sa hodila aj modrým očiam. Pri zelených by som trochu váhala, veľmi mi neladia farby z paletky Levanduľové pole ku zelenej farbe očí. Ak ste vak vlastníčkou hnedých očí, rovnako ako ja, túto paletku musíte vyskúšať alebo nad ňou minimálne pouvažovať.

INTENZÍVNA MASKARA PRE VäČŠÍ OBJEM
Líčenie u mňa po očných tieňoch pokračuje riasenkou. Pokiaľ si aj očné tiene nedávam, používam aspoň riasenku, ktorá mi predĺži riasi, zvýrazní oči a vytvorí jemný decentný look. Na testovanie som si vybrala riasenku, ktorá sľubuje väčší objem. Rozhodne vám väčší objem dodá, avšak zlepuje riasy, čo sa mi príliš nepáči. Možno to však bude tým, že moje riasy sú husté. Redším riasam by riasenka pravdepodobne vyhovovala viac. Žiaľ, vždy natrafím na kefku riasenky, ktorá mi nevyhovuje. V tomto musím svoj vkus ešte poriadne vycibriť. Riasenku by som preto neodporučila hustým riasam. Farbu má však skutočne vynikajúcu, poriadne čiernu, oči krásne zvýrazní, no ten lepivý efekt ma jemne odrádza. Každopádne, riasenku posuniem mamine, ktorá má riedke riasy. Domnievam sa, že jej sadne viac. Pokiaľ by ste mali záujem, napísala by som vám upgrade na Instagram, či iným typom rias vyhovuje. Aby som však nebola len negatívna, produkt má rozhodne veľa plusov, ako napríklad certifikát prírodnej kozmetiky, či vegánske zloženie. Každopádne, každý človek je jedinečný a každému sadne niečo iné. ako sa hovorí: „Sto ľudí, sto chutí.“.

ODLIČOVAČ OČÍ

Posledným, a veľmi dôležitým produktom, ktorý vám dnes predstavím, je odličovač očí. Skutočne je veľmi dôležité si každý večer poriadne odlíčiť oči kvalitným odličovačom. Momentálne, keď si oči namaľujem, používam konkrétne odličovač od Lavery, ktorý má príjemnú vôňu. Spočiatku ma však jemne štípal, nakoľko mám poriadne citlivé oči. Neskôr však štípanie zmizlo a ja som kľudne mohla produkt ďalej využívať. Veľké plus prikladám faktu, že odličovač obsahuje BIO aloe vera a BIO rakytníkový extrakt. Rovnako sa mi páči, že fľaštička sa dá otvoriť, vyčistiť a prípadne znovu naplniť napríklad čistou vodou, len pre osvieženie pokožky. Rovnako ako predošlé produkty, aj odličovač má certifikát NATRUE, je vhodný aj pre vegánov a nie je testovaný na zvieratách

Akú dekoratívnu kozmetiku na oči používate vy? 😋