Ahojte!

Počas zimy treba svoju pokožku a svoje pery poriadne hydratovať, nakoľko sú vystavované chladu, a tým pádom strácajú hydratáciu. Najlepšie je používať poriadne mastné balzamy na pery a hutnejšie krémy na pleť. Dlho som hľadala, kde by som mohla „zabiť dve muchy jednou ranou“, až mi do oka padol zimný set od Weledy, ktorý ponúka hydratačnú tyčinku na pery, aj poriadne hutný krém na pleť. Bola som netrpezlivá, kým príde zima a budem môcť poriadne otestovať oba výrobky.

PLEŤOVÝ KRÉM COLDCREAM

Prvým začnem pleťovým krémom Coldcream, ktorého už samotný názov hovorí o tom, že sa jedná o krém do zimy. V zime nám mráz dokáže poriadne vyštípať pleť. Nehovoriac o tom, keď sa ku mrázu prikmotrí aj silný vietor. Naša pleť vtedy doslova plače, a preto je potrebné ju vyživiť a naniesť na ňu akúsi ochranu v podobe kvalitného pleťového krému. V tomto prípade od Weledy.
Balenie je malé a praktické, má len 30 ml. Osobne mi malé balenia veľmi vyhovujú, nakoľko nerada používam výrobky viac ako mesiac – dva. Malé balenia sú navyše praktické aj v tom, že si ich bez obáv môžete strčiť do akejkoľvek veľkej, resp. malej kabelky a niesť si krém so sebou kamkoľvek.
Coldcream je svojou konzistenciou poriadne hutný, ideálny na zimu a vôňa je sladučká. Príde mi ako spojenie mandlí a muškátovej ruže, ktorá však v zložení paradoxne nie je.
Pri kréme Coldcream mi napadlo, že má úplne podobnú konzistenciu ako Skin Food, ktorý som tiež mala možnosť otestovať. Čo sa týka vlastností, rovnako sa podobajú. Ani jeden z nich neupcháva póry a pokožku poriadne, skutočne poriadne hydratuje. Rozdiel je v týchto dvoch krémoch len vo vôni.

Zloženie: voda, mandľový olej, arašidový olej, biely včelí vosk, alkohol, glyceryl oleát, parfum, sorbitan olivy, síran zinočnatý, limonén, linalol, citronelol, geraniol, citra

TYČINKA NA PERY EVERON

Druhým výrobkom v Zimnom sete je tyčinka na pery Everon, ktorá ma sladučkú medovú vôňu. Pre mňa nie je balzamov na pery nikdy dosť, a tak som bola spokojná, že sa ku mne dostal ďalší produkt v podobe tyčinky na pery, ktorá je výrazne tuhšia než iné, bežné tyčinky na pery.
Napriek tuhšej konzistencii sa tyčinka nanáša veľmi dobre a pery vôbec nezaťažuje, ba naopak. Na perách sa vám vytvorí ochranný film a vrstva, ktorá bojuje proti mrazu a suchým perám.
Výdrž je výborná. Balzam na pery si natieram vždy ráno a vydrží až do obeda, čo som veľmi milo prekvapená. Môže to však byť aj spomínanou tuhšou konzistenciou, ktorá je mierne mastná, no nijak to v konečnom dôsledku neprekáža. Navyše vám odpadá povinnosť dookola si pretierať pery, nakoľko je výdrž skutočne dlhodobá. Tyčinka na pery prežije dokonca aj jedenie, či pitie.

Zloženie: jojobový olej, biely včelí vosk, bambucké maslo, kandelilový vosk, vosk z kvetov damascénskej ruže, karnaubský vosk, extrakt z vanilkovej tobolky, extrakt z damscénské ruže, citronelol, benzyl alkohol, geraniol, citral, eugenol, farnesol

Bez akých produktov sa v zime neobídete vy? 😊