Ahojte!
Mandľová vôňa patrí vo svete medzi najviac kupované. Na popredných priečkach sa nachádza aj vôňa kávy, čokolády, ruže, levandule, a mnoho iných. Stálica je však jednoznačne mandľová vôňa, ku ktorej si už určite každý pričuchol. Za mňa je mandľová vôňa veľmi krásna a patrí medzi moje najobľúbenejšie. Nečudo, že som si pre vás pripravila recenziu na mandľový hydratačný krém, ktorého vôňu úplne zbožňujem. V mandľovom hydratačnom kréme však intenzívne cítim marcipán a o to viac sa mi tento krém zapáčil.

Mandľový hydratačný krém je predovšetkým určený pre citlivú pleť, avšak vhodný ja aj pre mastnejšiu pleť, akú mám aj ja. Chvíľami som sa bála, pretože takmer po každom kréme mám pleť mastnú. Najmä moju T – zónu, preto tejto zóne doprajem vždy menej krému, než koľko si dávam na ostatné časti tváre. S radosťou však môžem skonštatovať, že pri používaní mandľového krému som absolútne nemala problém s tým, že by sa mi pokožka mastnela väčšmi. Práve naopak. Skôr mám po použití pocit, že chvíľu dokonca moja T-zóna vydrží bez akejkoľvek mastnoty. Ostala som naozaj veľmi milo prekvapená. Výrobok môžem používať tým pádom počas dňa, avšak aj na noc, pretože nedôjde k žiadnemu upchávaniu pórov a pokožka môže celú noc ostať „dýchať“, pretože nebude zaťažená mastným výrobkom.
Oceňujem na mandľovom kréme najmä jeho jednoduché zloženie. Čím menej zložiek krém obsahuje, tým menej mám problémy s tým, že by sa mi pleť po kréme zhoršovala. A verte, že pri mastnej a zmiešanej pleti je naozaj veľká obava zo všelijakých vyrážok, ktoré sa tvoria jedna radosť. Krém by som si dovolila odporučiť naozaj všetkým typom pleti, no najmä citlivej, pre ktorú je prioritne určený.
Po nanesení na pleť sa krásne vpije a vytvorí vám jemný, nie príliš mastný filter na pokožke. Pokožka je krásne hydratovaná a vyživená.
Krém je bielej farby, nie je príliš hustý ani riedky, má mliečno – krémovú konzistenciu. Na obale výrobku je uvedené, že krém je bez parfumácie, avšak ako som už spomínala, ja cítim veľmi príjemnú mandľovú vôňu a marcipán. Vôňa ja naozaj fantastická.
Mandľový hydratačný krém má certifikát NATRUE a jeho zloženie je následovné: voda, mandľový olej, alkohol, glyceryl stearát SE, glycerín, hydrolyzovaný včelí vosk, slivkový olej, xantanová guma, kyselina mliečna.
Aký je váš obľúbený hydratačný krém na pleť? 😇