Ahojte!
Pred pár dňami mi prišiel balíček zo stránky Babičkina záhrada, v ktorom sa nachádzalo naozaj kvantum všelijakých produktov. Kedže je pre mňa nepredstaviteľné, že by som ich zrecenzovala všetky naraz, recenzie som si rozvrhla, a tak sa najbližšie mesiace máte určite na čo tešiť. 😊
Dnešnú recenziu začnem trošku zľahka a to dvomi vzorkami od zn. Weleda. Presnejšie sa bude jednať o nechtíkový detský šampón a upokojujúci pleťový krém.  Produkty, ktoré sú určené na naozaj jemnú pleť som ešte nemala možnosť vyskúšať a tak sa teším, keď vám ich predstavím. 😇UPOKOJUJÚCI PLEŤOVÝ KRÉM
 
Ako veľkú výhodu tohoto krému považujem to, že je určený naozaj pre všetky vekové kategórie a na každý druh pleti. Konzistencia krému je trochu mastnejšia a hustejšia, avšak veľmi pekne sa stiahne do pokožky. Na to, že je krém trochu mastnejší, nezanecháva príliš viditeľný mastný filter. Pleť ostáva po nanesení krému naozaj veľmi jemná a je vidieť, že je vyživená.
Osobne používam tento krém skôr na dennú starostlivosť, než na nočnú. Cez deň na pokožku vplýva omnoho viac škodlivých  vplyvov životného prostredia z vonku, a tak sa snažím ju uchrániť. Našťastie sa mi to s týmto krémom darí.
Vôňa krému mi neprekáža, avšak nie je to vôňa, ktorá by mi ulahodila. Na mňa je až priveľmi silná. Aj keď je krém bez parfumácií, vôňu je celkom dosť cítiť. Po nanesení na tvár však cítiť krém omnoho menej. 
BIO kokosový a sezamový olej dodávajú pokožke intenzívnu starostlivosť, výťažky z ibišteka lekárskeho a fialky trojfarebnej upokojujú podráždenú pokožku a zmierňujú svrbenie. Krém je taktiež vhodný na suchú pleť a na pleť, ktorá má sklony k atopickému ekzému. 
Originálne balenie obsahuje 30ml krému. Aj keď sa vám to zdá málo, absolútne to málo nie je. Krémy od Weledy majú väčšinou 30ml a na počudovanie vydržia pomerne dlhšie, než sa na prvý pohľad zdá. Záleží taktiež od toho, ako často krém používate a aké množstvo krému používate. 
 
NECHTÍKOVÝ DETSKÝ ŠAMPÓN

Aj keď som mala z tohoto šampónu len malú vzorku, musím si ho pochváliť. Šampón nádherne vonia za nechtíkom, a vôňa sa taktiež udrží aj na vlasoch po zmytí šampónu. Výťažok nechtíka účinne upokojuje a utišuje podráždenú pokožku. Určite odporúčam tento šampón najmä ženám, ktoré svoje vlasy „trápia“ žehlením, natáčaním a podobnými úpravami vlasov.
Najväčšou výhodou nechtíkového detského šampónu je to, že ak by vám náhodou vošiel pri umývaní do očí, neštípalo by vás to toľko, ako pri obyčajných šampónoch. Ako výhodne považujem taktiež to, že šampón nemusíte používať len ako šampón, ale kľudne aj ako sprchový gél.
Možno veľa z vás pomätie názov „detský“, avšak môžem vás upokojiť a s istotou vám povedať, že šampón je vhodný aj pre dospelých, a to najmä pre tých, ktorých trápi citlivá pokožka.
Čo sa týka penenia, šampón penil naozaj skvelo, takže mi na moje vlasy postačila aj malá vzorka (krátke a kučeravé). Určite by som zainvestovala aj do celého balenia.

Máte s nejakým výrobkom z dnešnej recenzie skúsenosť? Ak nie, zaujali vás tieto výrobky? 😇