Ahojte!
Ako som vám už spomínala na mojom instagrame a taktiež aj na mojej FB – stránke, môžete sa tešiť na recenzie troch výrobkov zo stránky Saporia, ktorá predáva ručne vyrábané tuhe mydlá z českých a slovenských mydlárni, tuhé šampóny, šampúchy a mnoho ďalšieho.
Dnes by som sa však chcela zamerať na recenziu tuhého mydla a to konkrétne s názvom svieže mätové mydlo.


Tuhé mydlá používam naozaj málokedy, a trochu ma to aj mrzí. Majú totiž niečo do seba. Neviem, či sa to zdá len mne, ale vždy, keď sa umývam tuhým mydlom, cítim väčšiu intenzitu vône na pokožke, ako keď sa umývam tekutým mydlom.
Mätové mydlo taktiež nie je výnimkou a jeho krásna vôňa sa na pokožke dokáže dlho udržať. Už po otvorení mydla z obalu som cítila nádhernú vôňu. Avšak, až keď sa mydlo stretlo s vodou pustilo zo seba ešte krajšiu vôňu. Prirovnala by som ju k čerstvému mätovému čaju. Svieže vône obľubujem a mätový čaj taktiež, čiže toto mydlo je pre mňa ako stvorené.

Mydlo príjemne pení. Respektíve mne jeho penenie vyhovuje. Nie je to mydlo, ktoré by penilo naozaj masívne, avšak nie je to ani mydlo, ktoré nepení vôbec. Pení tak akurát, a ako som už spomínala, presne také penenie mi vyhovuje. Pri sprchovaní vám občas na tele ostane kúsok niečoho, avšak nie je dôvod na paniku. Je to čisto prírodného pôvodu a jedná sa o mätu. Okrem toho, že môžete použiť mydlo na telo, môžete ho použiť aj na vlasy, avšak ingrediencie sú prioritne prínosné najmä pre pokožku, nie pre vlasy. Po sprchovaní si však musím nakrémovať pokožku, inak ma veľmi svrbí. Zrejme nie je prispôsobená práve takémuto typu mydla. Avšak po nakrémovaní pokožky je všetko v poriadku a cítim sa sviežo.
Ak vám náhodou pripadajú tieto tuhé mydlá drahé, tak vedzte, že vydržia podstatne dlhšie ako tekuté mydlá a okrem toho, niet nad ručnú výrobu. Platí tu, že za kvalitu sa naozaj vyplatí priplatiť si. Taktiež by som podotkla, že všetky výrobky zo stránky Saporia sú vyrábané z čisto prírodných látok a ručne. 


Používate tuhé mydlá? Alebo dávate prednosť tekutým? ☺