Čo tak niekedy zájsť na prechádzku a nesedieť len doma? Každý deň je dôvod na to, užívať si život. Ak ste takí ako ja, potešia vás aj maličkosti.
Kedže bývam v meste, nemám moc možnosť zájsť do krásnej prírody a preto, keď vidím hocijaké bylinky, kvetinky a tak podobne, veľmi ma to poteší.
Chcela by som sa s vami podeliť o tom, čo som dnes na mojej prechádzke videla, a čo mi urobilo radosť.
Treba sa tešiť z maličkostí. Z nich sa predsa skladá svet.☺

Okolo tohoto kríku chodím takmer každý deň, no vždy na jar je naozaj krásny. V zime a na jeseň je celkom „obyčajný“, no vždy ako príde jar, tak začne krásne rozkvitať. 

Krásna liečivá bylinka – fialka. Odkedy ju objavili, bolo už vyšľachtených 20 000 odrôd. 

A ďalšia bylinka, tentokrát púpava. Celý názov znie Púpava lekárska a určite už tušíte prečo. Pomáha napríklad pri ochoreniach sleziny, celkovej slabosti, na zlepšenie zloženia krvi a tak podobne. 

Krásny zlatý dážď. Táto okrasná drevina pochádza z Číny, no roky ju pestovali Japonci, ktorých uchvátila jej krása. Niet sa ale čomu diviť. ☺

Moje meno je Bibiána a blogu sa venujem od roku 2015. Pochádzam z malého mestečka stredného Slovenska, no vietor ma zavial na východ, kde už pár rokov žijem.

Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.